birgün

20° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 10.02.2020 11:29

Oscar 2020 | Eminem 17 yıl sonra şarkısını sansürsüz söyledi

2003 yılında En İyi Şarkı Oscarı'nı kazanan Lose Yourself'i sansürsüz bir şekilde söylemesine izin verilmeyen Eminem, 17 yıl sonra şarkıyı Oscar Ödül Töreni'nde sansürsüz şekilde okudu

Oscar 2020 | Eminem 17 yıl sonra şarkısını sansürsüz söyledi

Rapçi Eminem, 2003 yılında ödül kazandığı halde sansürsüz şekilde okumasına izin verilmeyen Lose Yourself şarkısını 17 yıl sonra Oscar Ödül Töreni'nde söyledi.

Film Loverss'ta yer alan habere göre; Eminem'in hayatından izler taşıyan 8 Mil – 8 Mile, 2002 yılında vizyona girdi. Eminem'in aynı zamanda başrolünde de yer aldığı film, kendini ispatlamak isteyen genç bir rapçinin hikâyesinin beyazperdeye taşıdı. 8 Mile'da yer alan Lose Yourself şarkısı, 2003 yılında En İyi Şarkı Oscarı'nın sahibi oldu.

Ancak ödüle layık görülen Eminem'in şarkısının sansürsüz şekilde törende seslendirilmesine izin verilmedi. Ünlü rapçi de bu yasak karşısında şarkısını sansürsüz halde okumayı reddetti ve törene katılmadı. Ödülü şarkıda imzası bulunan bir diğer isim olan Luis Resto kabul etti.

17 YIL SONRA SANSÜRSÜZ OKUDU

Bu sabaha karşı Oscar Ödül Töreni'nde büyük bir sürprize imza atarak sahneye çıkan Eminem, Lose Yourself şarkısını 17 yıl sonra sansürsüz şekilde okudu. Eminem'in sansürsüz okuduğu şarkısının bazı yerleri Oscar Ödül Töreni'nin Amerika'daki yayımcısı olan ABC kanalı tarafından 'bip'lendi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız