birgün

26° PARÇALI BULUTLU

Osmaniye Valisi: Aslında çok basit, kurallara uyduğumuzda virüsü yenebiliriz

Vaka sayılarının son bir haftada ciddi artış gösterdiği Osmaniye'de AVM çalışanlarını denetleyen Vali, "Kurallara uymazsak koronavirüs artışını durduramayacağız, can kayıpları olacak. Aslında çok basit, hepimiz kurallara uyduğumuzda koronavirüsü yenebiliriz" dedi.

GÜNCEL 27.11.2020 12:29
Osmaniye Valisi: Aslında çok basit, kurallara uyduğumuzda virüsü yenebiliriz
Abone Ol google-news

Türk Tabipleri Birliği'nin tüm uyarılarına rağmen tam kapanma yapılmadığı için vaka artışları ve can kayıpları sürüyor. Salgına rağmen çalışmak zorunda kalan milyonlarca işçi koronavirüse yakalanma tehlikesiyle burun buruna. Son bir haftada vaka sayılarının arttığı Osmaniye'de AVM çalışanlarını denetleyen Vali Erdinç Yılmaz, "Aslında çok basit, hepimiz kurallara uyduğumuzda koronavirüsü yenebiliriz" dedi.

Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, “Osmaniyeli hemşerilerimden kurallara her zamankinden çok daha uymaları gerektiğini söylemek istiyorum. Çünkü kurallara uymazsak koronavirüs artışını durduramayacağız. Artışı durduramazsak maalesef can kayıpları oluyor. Çok ağır atlatan vatandaşlarımız oluyor" dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Bilim Kurulu Toplantısının ardından açıkladığı Covid-19 vakalarının en fazla yaşandığı iller arasında yer alan Osmaniye’de korona virüs denetimleri sürüyor. Osmaniye’de bulunan alışveriş merkezinde yapılan denetimlere katılan Vali Erdinç Yılmaz, esnafa ve çalışanlara korona virüsle mücadeleyi anlattı. Kentteki artışa da dikkat çeken Vali Yılmaz, AVM’de çalışan herkesi kurallara uymaya davet etti. Denetimlerin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Yılmaz, koronavirüs artışının durdurulamaması halinde can kayıplarının devam edeceğini kaydetti.

OSMANİYE'DE CİDDİ ARTIŞ VAR

Yılmaz, “Osmaniye’de son haftada ciddi anlamda bir artış yaşadık. Bu artışı durdurmamız ve eski günlerimize dönmemiz gerekiyor. Yaklaşık 8 aydır çok iyi durumda gidiyorduk. Koronavirüsü yenebilmemiz için kurallara uymamız çok önemlidir. Şu aşamada çok daha önemli hale geldi. Bu anlamda ısrarla Osmaniyeli hemşerilerimden kurallara her zamankinden çok daha uymaları gerektiğinin farkında olmaları gerektiğinin hayati derecede önem arz ettiğini bir kez daha söylemek istiyorum. Çünkü kurallara uymazsak bunun artışını durduramayacağız. Artışını durduramazsak maalesef can kayıpları oluyor. Çok ağır atlatan vatandaşlarımız oluyor. Bu üzücü durumlarla karşılaşmamak için hepimizin gayret göstermesi gerekiyor" dedi.

Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu koronavirüsle mücadele öyle bir şey ki herkes uymadığı zaman büyük oranda uyulsa dahi az sayıda uymayanlar bulaştırmaya yetebiliyor. Çünkü çok çabuk bulaşıyor. Bu hastalığı yenmek kolay ama hepimizin kurallara uymasıyla mümkündür bunu mutlaka başarmak zorundayız. Aslında çok basit, hepimiz kurallara uyduğumuzda koronavirüsü yenebiliriz. Tedbirlerin korona virüsten daha güçlü olduğunun bilincindeyiz. Çok kritik bir aşamada olduğumuz hepimizin kurallara uyması çok önem arz etmektedir” diye konuştu.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol