birgün

24° PARÇALI BULUTLU

ÖSYM: Sınav görevlilerinin ücretleri güncellenecek

ÖSYM'den yapılan açıklamada, 2022 yılı Temmuz-Aralık döneminde, görevli ücretlerinin güncellenerek yeniden belirleneceği ve 1 Temmuz'dan itibaren yıl sonuna kadar geçerli olacağı bildirildi.

EĞİTİM 27.06.2022 19:16
ÖSYM: Sınav görevlilerinin ücretleri güncellenecek
Abone Ol google-news

ÖSYM’den yapılan açıklamada, sınav görev ücretlerinin güncelleneceği bilgisine yer verildi.

Açıklamada, ayrıca 2022-YKS’nin ilk oturumu TYT’de görev alan sınav görevlilerinin ücretlerinin 24 Haziran Cuma günü, AYT ve YDT sınavlarında görev alan görevlilerinin ücretlerinin de bugün itibarıyla hesaplarına yatırıldığı duyuruldu.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“2022 yılının ilk altı ayı (Ocak-Haziran dönemi) için 2022 Ocak ayında belirlenen görevli ücretleri, 1 Ocak 2022’den bu zamana kadar gerçekleştirilen YKS dahil tüm sınavlarda (19 sınav) görev alan sınav görevlilerimize aynı tutarlar üzerinden ödenmiştir. 2022 yılı ikinci altı ayı (Temmuz-Aralık dönemi) için görevli ücretleri güncellenecek ve belirlenecek görevli ücretleri 1 Temmuz’dan itibaren yıl sonuna kadar uygulanacak sınavlarda geçerli olacaktır. Tüm sınav görevlilerimize katkıları ve emekleri için teşekkür ederiz.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun