birgün

17° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 22.01.2020 12:59

‘Ötekileştirme’ paneli bu akşam CKM’de

‘Ötekileştirme’ paneli bu akşam CKM’de


Seyhan Livaneli Öykü Yarışması’nın ödül gecesinde bu akşam ‘Ötekileştirme’ paneli gerçekleştirilecek. Nebil Özgentürk, Barış İnce ve Zafer Köse’nin katılımıyla Caddebostan Kültür Merkezi’nde (CKM) saat 20.00’de başlayacak panelde konuşmacılar, edebiyatta ‘öteki’ konusunu işleyecek.

Ayrıca Seyhan Livaneli Öykü Yarışması’nın Seçici Kurulu’nda yer alan Zülfü Livaneli, Sunay Akın ve Mevsim Yenice de panele katılacak.

Sehan Livaneli Öykü Yarışması

Zülfü Livaneli’nin 5 Mart 2019 tarihinde hayatını kaybeden kardeşi, yazar ve bürokrat Seyhan Livaneli anısına Seyhan Livaneli Öykü Yarışması düzenleniyor. Bu yıl ilk kez düzenlenen yarışma da ‘Ötkekileştirme’ temasıyla düzenleniyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız