birgün

27° AZ BULUTLU

Otizm Yaşam Merkezi’nin tüm personeli eğitimden geçti

BİRGÜN EGE 09.12.2021 15:01
Otizm Yaşam Merkezi’nin tüm personeli eğitimden geçti
Abone Ol google-news

BİRGÜN EGE

Efeler Belediyesi tarafından kentte yaşayan otizm tanısı konulmuş bireyler için inşa edilen Otizm Yaşam Merkezi’nde çalışacak tüm personele hizmet içi eğitim verildi.

Otizmli bireylere ücretsiz olarak eğitim verilecek merkezde hizmet içi eğitimler başladı.

Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Hatice Aksu, çalışanlara yaptığı sunumla otizmle ilgili temel bilgilendirme, günlük yaşamda ve uygulamalarda geliştirilecek yaklaşımlar hakkında bilgi verdi.

Merkezde çalışacak uzmanlarla birlikte mutfak ve temizlik personeli dâhil tüm teknik ve yardımcı personel eğitime katıldı. Otizm Yaşam Merkezi’nin açılışından önce başlayan hizmet içi eğitim çalışmaları devam edecek.

BÖLGENİN EN KAPSAMLI MERKEZİ

15 Aralık Çarşamba günü açılması planlanan merkezde; hekim, klinik psikolog, sosyal hizmet uzmanı, özel eğitim öğretmeni, çocuk gelişimi uzmanı, resim, müzik ve beden eğitimi öğretmenleri görev alacak. Başkan Atay tarafından ilçeye kazandırılan Otizm Yaşam Merkezi, bölgenin en kapsamlı otizm merkezi olma özelliği taşıyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun