birgün

26° AÇIK

EĞİTİM 18.11.2019 10:58

Otizmli öğrencilerin yuhalanması olayında müdür ve yardımcısı görevden alındı

Otizmli öğrencilerin yuhalanması olayında müdür ve yardımcısı görevden alındı

Aksaray'da bulunan Merkez Mehmetçik İlkokulu'nda veliler, okulda eğitim gören otizmli öğrencilerin sınıflarının kapatılmasını talep etmiş ve okulun çıkış saatinde bir araya gelerek, otizmli çocukları yuhalamıştı.

Tepki çeken olayın ardından Valilik incelemesi sonucu sorumluluğu görülen Okul Müdürü ve Müdür yardımcısı görevden alındı.

Valilikten yapılan açıklamada "Aksaray’da bir okulumuzda yaşanan hadise sonrası başlatılan inceleme ve soruşturma hassasiyetle devam etmekte olup, süreçte sorumluluğu görülen Okul Müdürü ve Müdür Yardımcısı, Bakanlık maarif müfettişlerinin teklifi doğrultusunda yöneticilik görevinden alınmıştır," ifadeleri kullanıldı.

Aksaray’daki Mehmetçik İlkokulu'nda 42 özel eğitim öğrencisinin, diğer öğrencilerin velileri tarafından yuhlanıp, okulda istenmediği ortaya çıkmıştı. Okulun bulunduğu mahallenin muhtarı ‘Ben bu çocukları okuldan yollarım’ diyerek kampanya düzenlemişti. Çocukların okula ayrı ayrı girip çıktıkları, farklı kapıları kullandıkları da ortaya çıkmış, kaynaştırma eğitimi verilen yerin tamamen ayrı tutulduğu görülmüştü.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız