birgün

20° AÇIK

Otobüs biletinde 'taksit fırsatı' dönemi

Bilet fiyatlarına gelen yüksek zamların ardından otobüs firmaları, bankalarla anlaşmalı şekilde otobüs biletlerinde 'taksit fırsatı' duyuruları yapmaya başladı.

GÜNCEL 14.06.2022 17:05
Otobüs biletinde 'taksit fırsatı' dönemi
Abone Ol google-news

Akaryakıtta litre fiyatlarının 30 liraya yaklaşmasıyla birlikte kısa mesafe yolculuklarda dahi bilet fiyatları 200 lirayı aştı.

Artan fiyatların halkın alım gücünü düşürmesiyle beraber otobüs firmaları yolcu biletlerini taksitle satmaya başladı.

Pamukkale Turizm'in sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda mobil uygulamadan yapılan satın alımlarda Ziraat Bankası kredi kartlarına 2 taksit yapılacağı duyuruldu.

MİNİMUM BİLET FİYATLARI 200 LİRANIN ÜSTÜNDE

Akaryakıt fiyatlarına art arda gelen zamlar yurttaşların seyahat etme olanağını kısıtladı.

1 yılda benzine gelen zam yüzde 240, motorine gelen zam ise yüzde 286'ya ulaştı. Otobüs seyahatlerinde rezervasyon dönemi biterken bilet fiyatları günlük olarak belirlenmeye başladı. Şehirlerarası yolculuklarda 200 liranın altında otobüs bileti bulmak neredeyse imkansız hale geldi.

Akaryakıta yapılan son zamlarla beraber İstanbul-Ankara ve İstanbul-İzmir arası bilet fiyatları 250-350 lira arasında seyrediyor. Daha uzak mesafe yolculuklarda ise bilet fiyatları 600-700 lirayı buluyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol