birgün

9° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 25.12.2019 17:37

'Otomobillerine sürttüğü' diye İETT otobüsüne saldırdılar

'Otomobillerine sürttüğü' diye İETT otobüsüne saldırdılar

İstanbul Gaziosmanpaşa'da 'otomobillerine sürttüğü' gerekçesiyle İETT otobüsünün önünü kesen bir grup, aracı yumruklayıp tekmeledi. Yolcuların büyük korku yaşadığı o anlar bir yolcunun cep telefonu kamerasıyla görüntülenirken, taraflar birbirinden şikâyetçi oldu.

Saat 14.15 sıralarında Karadeniz mahallesi'nde meydana gelen olayda edinilen bilgiye göre Nur Sitesi-Kocatepe Metro arasında çalışan İETT otobüsünün şoförü , manevra yaptığı sırada yol kenarına hatalı park edilmiş bir otomobile sürttü.

Kazayı fark etmeyen İETT şoförü yoluna devam ederken otomobil sahibi ve arkadaşları içi yolcu dolu otobüsün önünü kesti.

Grup otobüsün önünü keserek iddiaya göre şoförü darp etmek istedi.

Otobüse girmek isteyen gruba vatandaşlar engel olurken, otobüsün kapıları kapatılarak durum polis ekiplerine haber verildi. Büyük korku yaşayan yolcular polisin gelmesini beklemeye başladı.

Bu sırada bazı vatandaşlar da yaşanan bu korku dolu anları cep telefonu kamerasıyla görüntüledi. Otobüsün ön tarafında olan bir yolcunun grubun içeriye girmeye çalışmasını önlemeye çalışırken giysisi yırtıldı.

Polisin gelmesiyle sakinleşen gruptakilerden B.G. ve F.G ile İETT şoförü şikâyetçi olmak üzere polis merkezine gitti.

Yaşanan olayda elbisesi yırtılan ve yaşanan olayı cep telefonuyla görüntüleyen yolcu "Arabayı yanlış park etmişler. Dönerken otobüsün arka kısmı sürttü . Şoför bunu fark etmedi. Adamlar arkadan bağırarak geldi. Otobüsü tekmelediler. Otobüsü durdurdular arabaya binmeye çalıştılar. Ben de izin vermedim. Çok kalabalık oldukları için şoförün can güvenliği yok sonuçta. Adamları içeri almadık baya mücadele ettik. Üstümüz başımız yırtıldı. Polisi aradık, polisler geldi. Yolcularda çok korktu, Hamile bir kadın vardı hatta. Kimseyi dinlemediler beni bile döveceklerdi. Hasarda büyük değil ufacık bir şey. Güzellikle gelse tutanak tutulsa ama dinlemediler şoför de bunu söyledi" dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız