Sosyal medya fenomeni Danla Bilic’in yurttaşların sandık görevlisi ya da müşahit olması yönündeki çağrısıyla ilgili açıklama yapan Oy ve Ötesi Derneği, “Danla çok haklı. Müşahit olmakta çekinilecek bir şey söz konusu değil. Tüm bilgi ve eğitimlerle yanınızda olacağız” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi
Oy ve Ötesi’nden Danla Bilic’in çağrısına yanıt: Danla çok haklı, çekinecek bir şey yok

Oy ve Ötesi Derneği, sosyal medya fenomeni Danla Bilic'in sosyal medya hesabından sandık görevlisi ya da müşahit olmak isteyen yurttaşlara yönelik çağrısına cevap verdi.

Twitter hesabından yurttaşları sandıklarda görev almaya çağıran Danla Bilic, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Sandik görevlisi veya müşahit olmak isteyip yanlış bir şey yapar mıyım, becerebilir miyim diye düşünen soran binlerce genç var. Görev öncesi YouTube’dan her partinin eğitim videosu var ben iyi partinin de ak partinin de eğitimlerini izledim mesela.

Yapmanız gereken her şey tane tane anlatılıyor. Çekinecek hiccccbisey yok. Tv başında beklemekten daha iyi bir fikir olmakla birlikte sonuç ne olursa olsun emin olun kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Hadi sure bitmeden başvurun.”

Oy ve Ötesi Derneği de Danla Bilic’in paylaşımını destekledi. Dernek, Bilic’in tweetini alıntılayarak şu mesajı paylaştı:

“Danla çok haklı. Müşahit olmakta çekinilecek bir şey söz konusu değil. Tüm bilgi ve eğitimlerle yanınızda olacağız.”