birgün

23° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 05.05.2021 06:43

Oyuncu Damla Sönmez'den Hürriyet'e: Röportajı okuyup başlığı öyle koysanız keşke

Oyuncu Damla Sönmez, Re Touch Mag dergisine verdiği röportajı, 'Damla Sönmez: Oyunculuk için eğitim şart değil' başlığıyla yayınlayan Hürriyet gazetesine tepki gösterdi. Sönmez, "Röportajı okuyup başlığı öyle koysanız keşke" dedi.

Oyuncu Damla Sönmez'den Hürriyet'e: Röportajı okuyup başlığı öyle koysanız keşke

Re Touch Mag dergisinin yeni sayısına kapak olan oyuncu Damla Sönmez, dergiye verdiği röportajı, 'Damla Sönmez: Oyunculuk için eğitim şart değil' başlığıyla yayınlayan Hürriyet gazetesine sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan tepki gösterdi.

Oyuncu Damla Sönmez, Re Touch Mag dergisinin yeni sayısına kapak oldu. Dergiye röportaj da veren Sönmez'e, "Çok ciddi bir tiyatro ve sanat eğitimine sahipsin. Sence eğitim şart mı?" sorusu yöneltildi.

Sönmez, soruya şöyle yanıt verdi:

"Benim eğitime yönlenmem hep meraktan. Sevdiğin bir mesleğin olduğunda, meslekle ilgili yeni şeyler öğrenmek angarya değil de eğlenceye dönüşüyor. Eğitim tabii ki hayatın her alanında önemli ama illa şu eğitim şart diye bir şey yok. Konservatuvar mezunu olmayan muazzam oyuncular var. Yurtdışında, yurtiçinde katıldığım birçok atölye bana başka başka yöntemler öğretti. Karakterle, hikayeyle karşılaştığımda en doğru ve katmanlı şekilde etlendirip kemiklendirebilmek için, var olan yollarımı çeşitlendirebilmek için önemli eğitim."

Sönmez'in röportajının ilgili kısmını haber yapan Hürriyet gazetesi ise söz konusu haberde, "Damla Sönmez: Oyunculuk için eğitim şart değil" başlığını kullandı.

Sönmez ise Hürriyet'in attığı başlığa tepki gösterdi.

Twitter hesabından Hürriyet'in yaptığı haberi paylaşan Sönmez, "Selam. Yayınladığınız röportajı okuyup başlığı öyle koysanız keşke. Attığınız başlığın neredeyse tam tersi var içerikte çünkü haberiniz olsun. Sevgiler" ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol