birgün

4° KAPALI

Oyuncu Şevket Çoruh'a deprem soruşturması

Elazığ depremiyle ilgili sosyal medya hesaplarında yaptıkları paylaşımlar nedeniyle aralarında Şevket Çoruh’un da bulunduğu 50 kişi hakkında soruşturma açıldı

GÜNCEL 28.01.2020 09:24
Oyuncu Şevket Çoruh'a deprem soruşturması
Abone Ol google-news

Elazığ depremiyle ilgili sosyal medya hesaplarında provokatif paylaşımda bulundukları iddiasıyla aralarında Berna Laçin ve Şevket Çoruh’un da bulunduğu 50 kişi hakkında soruşturma açıldı.

Hürriyet'ten Mesut Hasan Benli'nin haberine göre Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturmanın, ‘halk arasında endişe, korku ve panik oluşturmak’ ve ‘Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, TBMM’yi, hükümeti ve devletin yargı organlarını alenen aşağılama’ suçları çerçevesinde yapılacağını bildirildi.

Soruşturma kapsamında henüz gözaltına alınan bulunmadığı, paylaşımlara yönelik incelenmenin sürdüğü belirtilirken, Ankara dışında yaşayan şüphelilere ait dosyaların, yaşadıkları illerin başsavcılığına gönderileceği kaydedildi.

Söz konusu soruşturma haberinin üzerine Çoruh'un resmi Twitter hesabına bakıldığında, sanatçının depreme ilişkin olarak yalnızca "Geçmiş olsun" mesajını paylaştığı görülüyor.

ÇORUH'TAN AÇIKLAMA

T24'e konuşan Çoruh, kendisine bilgilendirme yapılmadığını ve haberleri şaşkınlıkla karşıladığını ifade etti.

Depremin ardından 'Geçmiş olsun Elazığ' paylaşımı haricinde bir paylaşım yapmadığını dile getiren Çoruh, "Ortada soruşturma açılmasına değer bir şey yok ancak burası Türkiye, her şey olabilir" şeklinde konuştu.

Olayı, 'troll'lerin gerçekleştirdiğini düşünen Çoruh, "Bir sepetleri var, artık o sepetten kim çıkarsa... 'Geçmiş olsun' demenin soruşturma açılmasına yönelik nasıl bir gerekçesi olabilir?" dedi.

Oyuncu Berna Laçin'e de Elazığ depreminden sonra yaptığı bir paylaşım nedeni ile soruşturma açılmıştı. Berna Laçin hakkındaki soruşturmanın detayları burada.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol