birgün

12° PARÇALI BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 23.10.2020 15:34

Öz&De yapım 7. yılında “Türbülans” ile tiyatroseverlerin karşısında

Öz&De yapım, 7 yılında Türbülans'la izleyici karşısına çıkacak.

Öz&De yapım 7. yılında “Türbülans” ile tiyatroseverlerin karşısında

Öz&De yapım 7. yılında tiyatroseverlerin karşısına“türbülans” oyunuyla çıkıyor. Usta oyuncu Somer Karvan’ın yönettiği oyunda, Bestemsu Özdemir, Aylin Kabasakal, İlayda Çevik, Göktuğ Derici, Giray Mert Özdenoğlu ve Tuğba Daştan rol alıyor.

Türbülans 11 Kasım ve 9 Aralık’ta Profilo Kültür Merkezi’nde izleyiciyle buluşmayı bekliyor.

Türbülans’ın konusu şöyle:

Her şey yolunda giderken, hayatınızın tam ortasında hiç türbülansa girdiniz mi?

Girmediyseniz eğer sizi bol kahkahalı bir türbülansa alalım. Evliliği hayatına bir türlü sığdıramayan çapkın bir adam. Sadece havada değil, karada bile aklı binlerce fitin üstünde olan üç hostes...

Vodvil tekniğinin komik ve eğlenceli yapısını içinde barındıran Marc Camoletti imzalı oyun, evliliğe karşı olan Bernard’ın, nişanlım dediği ve kendi teknikleriyle idare ettiği üç hostesle sıra dışı hikayesini ele alıyor.

Ayrı hatlarda çalışan ve Bernard’la nişanlı üç hostes, havayolu şirketlerinde yapılan uçuş değişiklikleri sonucunda aynı anda soluğu Bernard’ın evinde alır. Bu durum karşısında neye uğradığını şaşıran Bernard, yakın arkadaşı Robert ve evin hizmetçisi Berthe’nin de yardımıyla işin içinde çıkmaya çalışır.

Bakalım Bernard’ın yakınlarını da dahil ettiği bu türbülans hayatında daha ne kadar devam edecektir.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız