birgün

18° AÇIK

SPOR 19.10.2020 11:06

Ozan Tufan: Pelkas'ın adını unuttum, 'Yunanistan' diye seslendim

Fenerbahçe'nin Göztepe'yi 3-2 yendiği karşılaşmanın ardından sarı-lacivertli takım otobüsünde eğlenceli anlar yaşandı. Dimitrios Pelkas'ın adını unuttuğunu belirten Ozan Tufan, "'Yunanistan' diye seslendim çocuğa. Caner ağabey de duydu, gülmeye başladı" dedi.

Ozan Tufan: Pelkas'ın adını unuttum, 'Yunanistan' diye seslendim

Süper Lig'de Fenerbahçe'nin deplasmanda Göztepe'yi 3-2 mağlup ettiği karşılaşmanın ardından sarı-lacivertli takım otobüsünde eğlenceli anlar yaşandı.

Fenerbahçe'nin yeni kadrosuna dahil ettiği isimlerden Yunan oyuncu Dimitris Pelkas, sarı-lacivertli formayla çıktığı ilk maçta takımının 3. golüne imza attı.

Karşılaşmaya 11'de başlayan Pelkas'ın performansı geçer not alırken, 26 yaşındaki futbolcu bir kez de ağları sarstı.

Karşılaşmanın 51. dakikasında Ozan Tufan'ın yaptığı ortada kafa vuruşunu yapan Pelkas, takımını 3-1 öne geçiren golü kaydetti. Pelkas böylece, Süper Lig tarihinde Fenerbahçe formasıyla gol atan ilk Yunan oyuncu oldu.

Maçın ardından İzmir'den İstanbul'a doğru yola çıkan Fenerbahçe takım otobüsünde eğlenceli anlar yaşandı.

Sarı-lacivertli ekibin yükselen yıldızı Ozan Tufan, maç esnasında gülmekten konsantrasyonlarının bozulduğu o anları anlattı.

Dimitrios Pelkas'ın adını unuttuğunu belirten Ozan Tufan, "Sahada Pelkas'ın bir ara adını unuttum, 'Yunanistan' diye seslendim çocuğa. Caner ağabey de duydu, gülmeye başladı, konsantrasyonumuz dağıldı bir an" ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol