birgün

25° PARÇALI AZ BULUTLU

Özdağ'a destek için yola çıkan İnce: Yasak kalktığı için Niğde yolundan geri dönüyorum

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, sembolik olarak Hatay'da sınıra mayın koyacağını açıklamış ve sabah saatlerinde kent girişinde durdurulmuştu. Özdağ, yasak kararı kaldırılıncaya kadar bulunduğu yerden ayrılmayacağını belirtirken Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce de destek için yola çıkacağını duyurdu. İnce, Özdağ'a uygulanan yasağın kaldırıldığını öğrenmesiyle Niğde yolundan geri döndü.

SİYASET 27.06.2022 21:19
Özdağ'a destek için yola çıkan İnce: Yasak kalktığı için Niğde yolundan geri dönüyorum
Abone Ol google-news

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Hatay'da sınıra giderek mayın döşeyeceğini açıklamıştı. Özdağ, Hatay girişinde jandarma tarafından durdurulmuş ve Valilik kararı gerekçe gösterilerek kente alınmamıştı. Bunun üzerine bulunduğu yerden ayrılmama kararı alan Özdağ, destek için de çağrıda bulunmuştu.

Özdağ'a Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'den destek geldi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan İnce, Özdağ'ın Hatay'a alınmamasını kınadı ve destek için Hatay'a doğru yola çıktığını duyurdu. İnce açıklamasında "Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın Hatay’a alınmamasını kınıyorum. Kendisine destek olmak için Ankara’dan Hatay’a yola çıkıyorum." ifadelerini kullandı.

İnce'nin paylaşımını alıntılayan Özdağ ise "Memleket Partisi Genel Başkanı Sayın Muharrem İnce’ye desteği için teşekkür ediyorum. İyi yolculuklar sayın İnce bekliyoruz." dedi.

ÖZDAĞ'DAN BİR AÇIKLAMA DAHA

Yaşanan son gelişmelerin ardından Erzin'de açıklama yapan Ümit Özdağ, Hatay Valiliği'nin yasağı kaldırdığını duyurdu ve Antakya'ya doğru yola çıktı.

Hatay Valiliği'nin yasağı kaldırdığını duyurmasının ardından Muharrem İnce'den de yeni açıklama geldi.

İnce, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"Sayın Ümit Özdağ aradı, Valiliğin Hatay’a giriş yasağını kaldırdığını söyledi. Teşekkür etti. Kendisinin de döneceğini söyledi. Ben de Niğde yolundan geri dönüyorum. Hatay vatan toprağıdır. Bizi vatanımızda kendi topraklarımıza almayacak bir güç henüz dünyaya gözlerini açmadı."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun