birgün

27° AÇIK

Özdağ: Soylu 'bu hafta randevusuz gelenlere bile vatandaşlık verin' emri verdi

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, "Hatay’da, sadece Antakya’da günde 200 kişiye vatandaşlık veriliyor. Hani diyorlar ya ‘220 bin kişiye vatandaşlık verdik’, büyük bir yalan. Süleyman Soylu, bu haftanın başında yine emir verdi. ‘Randevusuz gelenlere bile vatandaşlık verin’ emri verdi. Bütün amaçları seçim öncesinde milyonlarca kişiye vatandaşlık vermek" dedi.

SİYASET 17.06.2022 19:40
Özdağ: Soylu 'bu hafta randevusuz gelenlere bile vatandaşlık verin' emri verdi
Abone Ol google-news

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, partisinin il kongresi için Konya’ya geldi.

Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Toplantı Salonu'nda düzenlenen kongrede konuşan Özdağ, "Bana her gün Nüfus İdaresi Genel Müdürlüklerinden, o gün kaç dosya tamamlandığı bilgisi geliyor. Kaç kişiye vatandaşlık verildiği bilgisi geliyor. Kaç kişiye vatandaşlık verildiği bilgisi geliyor. Arkadaşlar, bir ilde sadece, hem de çok fazla Suriyelinin olmadığı bir ilde, günde 30 dosya işlem görüyor. 30 dosya ne demek biliyor musunuz, çarpı altı. Hatay’da, sadece Antakya’da günde 200 kişiye vatandaşlık veriliyor. Hani diyorlar ya ‘220 bin kişiye verdik’, büyük bir yalan. Süleyman Soylu, bu haftanın başında yine emir verdi. ‘Randevusuz gelenlere bile vatandaşlık verin’ emri verdi," dedi.

Özdağ muhalefete ise "Bütün amaçları seçim öncesinde milyonlarca kişiye vatandaşlık vererek Türk milletinin seçme ve seçilme hakkını ellerinden almak. Buna izin vermeyeceğiz. Kemal Kılıçdaroğlu’na buradan tekrardan çağrıdan bulunuyorum. Meral Akşener’e buradan çağrıda bulunuyorum. Gültekin Uysal’a çağrıda bulunuyorum. Gelin vermiş olduğumuz teklifi destekleyin veya vatandaşlık alanlar 10 yıl boyunca oy kullanamasın ki haziranda bunlar gittiği zaman bu vatandaşlıkları iptal etmek için şansımız olsun." diye çağrıda bulundu.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol