Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yeni bir parti kurmak için çalışma yürüttüğünü iddia ederek, "Yeni bir parti kurma çalışmaları için Ankara’da ve İstanbul’da hâlâ iki büro çerçevesinde çalışmalarını sürdürüyorsun, bunu biliyoruz. Özellikle ABD ile ilişkilerde eksikliği gidermek ve senin promosyonunu yapması için bir Emniyet Genel Müdür Yardımcısı’nı, ABD Büyükelçiliği’yle ikili ilişki kurması ve senin promosyonunu yapmasıyla görevlendirmişsin" açıklaması yaptı.

Özdağ, Soylu'ya seslendi: Yeni parti kurmak için çalışmalarını sürdürüyorsun

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya seslendiği bir videoyu sosyal medya hesabında paylaştı.

Özdağ, Soylu'nun yeni bir parti kurmak için çalışma yürüttüğü iddia etti. "Yeni bir parti kurma çalışmaları için Ankara’da ve İstanbul’da hâlâ iki büro çerçevesinde çalışmalarını sürdürüyorsun, bunu biliyoruz" diyen Özdağ, "Özellikle ABD ile ilişkilerde eksikliği gidermek ve senin promosyonunu yapması için bir Emniyet Genel Müdür Yardımcısı’nı, ABD Büyükelçiliği’yle ikili ilişki kurması ve senin promosyonunu yapmasıyla görevlendirmişsin. Tabii bu temaslar, devletin istihbarat örgütleri tarafından haber alınmış ve Erdoğan’a bildirilmiş. Emniyet Genel Müdürü, Erdoğan’dan aldığı talimatla ABD Büyükelçiliği ile ikili ilişkilere girilmesini yasaklayan bir talimat yazmış” ifadelerine yer verdi.

Özdağ, açıklamaları şöyle:

“Süleyman Soylu, dün basına yapmış olduğu bir açıklamada, benim Amerikan aparatı olduğumu ve bundan dolayı bana ‘operasyon çocuğu’ dediğini ifade etti. Bir İçişleri Bakanı böyle bir ifade kullanıyorsa elinde kontrespiyonaj bilgileri olması lazım. Buradan Süleyman Soylu’ya sesleniyorum.

"MAHKEMEYE BAŞVURMAN İÇİN BİR HAFTA BEKLEYECEĞİM"

Süleyman, bu açıklamanı yapmanı gerektiren elinde ne belge, bilgi varsa benim ABD ile doğrudan veya dolaylı irtibatım olduğunu gösteren, bunları hemen Cumhuriyet Başsavcısı’na ilet. Çünkü iddian, çok vahim bir iddia. TBMM’nin bir üyesini ve bir siyasi partinin genel başkanını sen, ABD aparatı ve ABD adına operasyon yapan bir kişi olarak suçluyorsan bunun kanıtları olması lazım. Bir hafta sana süre. Mahkemeye başvurman için bir hafta bekleyeceğim.

Ama bu arada ben de sana bir şey sormak istiyorum. Yeni bir parti kurma çalışmaları için Ankara’da ve İstanbul’da hâlâ iki büro çerçevesinde çalışmalarını sürdürüyorsun, bunu biliyoruz. Ve bazı eksikliklerin olduğunu da görüyorsun. Bunlardan bir tanesi ABD, AB ülkeleri, özellikle İngiltere ve Almanya ile ilişkilerde eksiklik, diğerinin de MİT’le olumlu temasta eksiklik olduğu.

"DEVAMI GELMEYECEK ZANNETME"

Özellikle ABD ile ilişkilerde eksikliği gidermek ve senin promosyonunu yapması için bir Emniyet Genel Müdür Yardımcısı’nı, ABD Büyükelçiliği’yle ikili ilişki kurması ve senin promosyonunu yapmasıyla görevlendirmişsin. Tabii bu temaslar, devletin istihbarat örgütleri tarafından haber alınmış ve Erdoğan’a bildirilmiş. Emniyet Genel Müdürü, Erdoğan’dan aldığı talimatla ABD Büyükelçiliği ile ikili ilişkilere girilmesini yasaklayan bir talimat yazmış. Evet Süleyman, bugün bu kadar. Devamı gelmeyecek zannetme. Ben, bir hafta süre verdim sana. Git, benle ilgili elinde ne bilgi, belge varsa ABD ile temasım konusunda, Cumhuriyet Başsavcısı’na başvur.”