birgün

12° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

Özel'den Erdoğan'a 'saygısızlık' yanıtı: Öğretmenlerimiz müsterih olsun

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun öğretmenlere yaptığı boykot çağrısını 'Meclis’in iradesine saygısızlık' olarak nitelendiren AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a "Kimin Meclis’e saygılı, kimin saygısız olduğunu herkes görüyor. Öğretmenlerimiz müsterih olsun" sözleriyle tepki gösterdi.

SİYASET 23.08.2022 17:49
Özel'den Erdoğan'a 'saygısızlık' yanıtı: Öğretmenlerimiz müsterih olsun
Abone Ol google-news

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, partisinin Niğde'de yaptığı grup toplantısının ardından yaptığı açıklamada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun öğretmenlere yaptığı boykot çağrısını 'Meclis'in iradesine saygısızlık' olarak nitelendiren AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tepki gösterdi.

AKP'nin; asgari ücret, emekli ikramiyesi ve elektrik zamlarına ilişkin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun çağrılarının ardından harekete geçtiğini hatırlatan Özel, "Şimdi, bu onur kırıcı sınava karşı çağrıda bulunmuştur. Öğretmenlerimiz müsterih olsunlar. Çok yakında kurtulacaklar" dedi.

Özel Erdoğan'a verdiği yanıtta “TBMM’ye saygı gösteren bir lider varsa Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Her seferinde kimsenin kurşun askeri olmadığını, herkesin vicdanına göre karar vermesini söyler. Ama Recep Tayyip Erdoğan, kendi grubunu katı bir disiplinle yönetir, talimatlar verir. Anayasa’ya karşı hep muvazaa içindedir ve kendi içindeki kanunları geçirtir, istemedikleri çıkamaz. En basitinden, daha geçen gün AYM’nin iptal ettiği bir kanun var. Limanları kiraya vermiş, bitiyor, iktidardan gittiğini de anlamış, bunu yandaşlara 49 yıllığına kadar uzatmayı getirdiler. Dedik ki ‘Yapmayın, bu milliyetçilik değil, soygun’ dedik. MHP’ye dinletemedik, AK Parti’ye dinletemedik. ‘Siz muhafazakar partisiniz, milli değerleri muhafaza etmeniz lazım, bu hiçbir ahlaki değere sığmaz’ dedik, yaptılar. Ancak bu AYM dahi iptal etti. O yüzden kimin Meclis’e saygılı, kimin saygısız olduğunu herkes görüyor. Öğretmenlerle ilgili konu, AK Parti ve MHP milletvekillerinin neye el kaldırdıklarını bile sorgulamadan saraydan geçirdikleri kanun oldu. Bugün burada bile her yaştan öğretmen geliyor ve ‘Bu yaşa geldik, onurumuza dokunuyor, bizi bu işten kurtarın’. Genel Başkan’ımızın çağrısı kıymetlidir. Çağrısı elektrik zamlarında önemli gerimeler yaptırmıştır, taşerona kadro verdirmiştir, asgari ücrete zam yaptırmıştır, emeklilere bayram ikramiyesi verdirmiştir. Şimdi, bu onur kırıcı sınava karşı çağrıda bulunmuştur. Öğretmenlerimiz müsterih olsunlar. Çok yakında kurtulacaklar" ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun esnaf ziyaretini yoğunluk nedeniyle tamamlayamaması hakkında da konuşan Özel, “12 yıldır Genel Başkan’ımızın esnaf ziyaretlerine katılıyorum ama bir esnaf ziyaretinin ilgiden dolayı kesildiğine ve yapılamaz hale geldiğine ilk kez şahit oluyoruz. Normalde Genel Başkan’ımız, hiçbir esnafı atlamadan bir caddeyi bitirir. Bugün niyetlendik ama adım atma imkanı kalmadı. Niğde’yi hiç bu kadar heyecanlı, iktidara bu kadar tepkili ve kurtuluşu bu kadar açık ifade eder görmemiştik” dedi.

ANKA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol