birgün

16° AÇIK

Özel'den Erdoğan'a yanıt: Kendisini İsmet Özel'e havale ediyorum

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, kendisini soy ismi üzerinden hedef alan AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yanıt verdi. Özel, "Soy ismimiz çok garipse kendisini İsmet Özel'e havale ediyorum" dedi.

SİYASET 28.04.2022 17:18
Özel'den Erdoğan'a yanıt: Kendisini İsmet Özel'e havale ediyorum
Abone Ol google-news

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Gezi Davası'nda verilen hapis cezalarının ardından yaptığı konuşma sebebiyle kendisini hedef alarak dava açacağını söyleyen AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt verdi.

Erdoğan'ın "Adı Özgür ama soyadı çok garip olan zat" sözleriyle hedef aldığı Özel, "Kişisel bir saldırı var. Ona İsmet Özel yanıt versin" ifadelerini kullandı.

Özgür Özel, Halk TV'de yayınlanan Kadraj programına bağlanarak Erdoğan'ın açıklamalarına tepki gösterdi. Özel "Erdoğan, bana nanik mi yapacak? Soyismimiz çok garipse kendisini İsmet Özel'e havale ediyorum. Kişisel bir saldırı var. Ona İsmet Özel yanıt versin. Büyük bir art niyet içinde olduklarını görüyorum. Erdoğan’ın soyadımla uğraşması acziyet göstergesi. Prompterdan konuşmuyorsa, konuşmasının elde tutulacak hiçbir yanı yok.Herkesin yargılanmasının usülleri belli. Dokunulmazlığımı kaldırırsınız. Yargılanırım. Mahkeme karar verir. Dediklerimde suç unsuru var mı? Sokakta çocuklar birbirlerinin soyadlarıyla dalga geçtiğinde babası der ki, 'Evladım soyadıyla dalga geçilmez. Ben bütün Erdoğan ailesine soyadlarından dolayı saygı duyuyorum" diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan'a gerçekleştireceği ziyaret öncesi yaptığı açıklamada gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gezi Davası'ndan çıkan kararların hukuka aykırı olmadığını ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) gitmeyeceğini söyleyen Erdoğan, dava kararını eleştiren CHP'li Özel'i hedef aldı. "Adı Özgür ama soyadı çok garip olan zat" diyen Erdoğan, Özel'e dava açacağını da duyurdu.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun