birgün

18° PARÇALI AZ BULUTLU

EĞİTİM 28.09.2020 08:19

Özel okullarda yüz yüze eğitim iddiaları incelenecek

Özel okullarda yüz yüze eğitim iddiaları incelenecek

HABER MERKEZİ

Düzce’de bazı özel okullarda ara sınıflarda yüz yüze eğitim yapıldığı iddia edildi. Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü söz konusu iddialar üzerine inceleme başlatılacağını açıkladı.

Eğitim Sen Düzce Şube Başkanı Fevzi İpek, yaklaşık 1 ay önce bazı özel okulların yüz yüze eğitim yaptığına ilişkin duyumlar aldıklarını söyledi. İki okulun eğitime başladığı bilgisini öğrendiklerini aktaran İpek, “Bu bilgi bize de bu okullardan birinde çalışan bir öğretmen arkadaşımızdan geldi. Söz konusu okulların Bahçeşehir ve Kültür Kolejleri olduğu söyleniyor” dedi.


İl Milli Eğitim Müdürlüğü ise yerel medyada haberler çıktığını belirtilerek şu açıklamayı yaptı: “Haberlerde bahsi geçen bazı özel okulların ara sınıflarda yüz yüze eğitim yaptığı hususu ile ilgili olarak müdürlüğümüz maarif müfettişleri tarafından gerekli inceleme yapılacaktır.”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız