birgün

20° AÇIK

Özel okullardan vazgeçenlerin parasının yüzde 10'u da iade ediliyor

EĞİTİM 08.08.2019 13:01
Özel okullardan vazgeçenlerin parasının yüzde 10'u da iade ediliyor
Abone Ol google-news

Özel okullarda öğrenim görmek için kaydını yaptıran veya kayıt sözleşmesini imzalayan öğrencilerin devlet okullarına girmek istemesi halinde, kayıt ücretinden kesintiye gidilmeyecek.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü'nden, özel okullardan ayrılmak isteyen öğrencilerin ücretlerinin iadesine ilişkin yapılan yazılı açıklamada, yönetmelik şöyle hatırlatıldı:

"Özel okullarda öğrenim görmek için kaydını yaptıran veya kayıt sözleşmesini imzalayan öğrencilerin özel okullardan ayrılmaları halinde; ilgi (a) Yönetmeliğin 56 ncı maddesinin 3 üncü fıkrasının a bendindeki "...öğretim yılı başlamadan ayrılanlara yıllık ücretin yüzde onu dışındaki kısmı iade edilir..." hükmü gereği ücret kesintisi yapılmaktadır".

Yazıda, “İlgi (b) Makam Oluru doğrultusunda, özel okulların 9 uncu sınıfında öğrenim görmek için kaydını yaptıran veya kayıt sözleşmesini imzalayan öğrencilerden 2019-2020 eğitim öğretim yılı Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme sürecinde, resmi ortaöğretim kurumlarına yerleşmek için tercihte veya nakil talebinde bulunarak bir kuruma yerleşen ve bu nedenle özel okuldan ayrılmak isteyen öğrencilerin; kaydını yaptırdığı özel okuldan, eğitim öğretime başlamadan 06/09/2019 tarihine kadar ayrılması durumunda kayıt ücretinden yüzde on kesintinin yapılmaması hususunda; Bilgilerinizi ve gereğini önemle rica ederim,” dendi.

ozel-okullardan-vazgecenlerin-parasinin-yuzde-10-u-da-iade-ediliyor-611090-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol