birgün

18° AÇIK

ÇALIŞMA YAŞAMI 11.09.2020 08:35

Özer Elektrik işçileri yalnız değil

Özer Elektrik işçileri yalnız değil

Volkan ATEŞ

Kocaeli Gebze’deki Özer Elektrik Fabrikası’nda DİSK’e bağlı Birleşik Metal-İş Sendikası’na üye oldukları için işten atılan işçiler, 47 gündür direnişte.

DİSK yönetimi, dün işçilere destek ziyaretinde bulundu. DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, “Fabrika kapısında 47 gündür sendikalaşma mücadelesi veren, içeride sendikasına sahip çıkan emekçileri kutluyorum. Biz DİSK olarak bütün üyelerimizle işçi arkadaşlarımızın yanındayız” dedi. Birleşik Metal-İş Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu ise işçilerin işten çıkarma yasağına rağmen atıldığına ve jandarma zoruyla fabrikadan çıkarıldığına dikkat çekerek, “Yasa dışı işleme güvenlik güçleri alet ediliyor. Patronlar bu cesareti nereden buluyor? Yıllardır süren davalar reva mıdır işçilere, bu mudur yasa?” ifadelerini kullandı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız