birgün

13° PARÇALI BULUTLU

Özgür Özel’den tarikat yurtlarına mahkûm edilen gençlere çağrı

CHP’li Özgür Özel, tarikat, cemaat ve benzer grupların yurtlarına mahkûm olan gençler için çağrıda bulundu. Özel, “Bana ulaşın, birlikte çare arayalım. Hallederiz!” diyerek iletişim bilgilerini paylaştı.

SİYASET 12.01.2022 11:18
Özgür Özel’den tarikat yurtlarına mahkûm edilen gençlere çağrı
Abone Ol google-news

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Enes Kara’nın ailesinin zoruyla Nur cemaatine ait yurtta kalmak zorunda bırakıldığını ifade eden bir video paylaştıktan sonra yaşamına son verdi. Kara’nın babası yurtları öven bir açıklama yaparken, tarikat yurtlarının kapatılması yönünde çağrılar yükseldi.

Son olarak sosyal medya hesabından numarasını ve mail adresini paylaşan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, bu durumlardan sorun yaşayan ve tarikat yurtlarına mahkûm olan gençlerin kendisine ulaşmasını istedi.

Özel, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda, “Enes Kara gibi benzer ya da farklı sebeplerle cemaat/tarikat/vakıf yurtlarına mahkûm edilmiş kendisini risk altında hisseden umutsuzluğa kapılmış her bir kardeşime çağrımdır: Bana ulaşın, birlikte çare arayalım. Hallederiz” dedi.

Özgür Özel, kendisine ulaşılması için şu iletişim bilgilerini bıraktı:

“Telefon: 0 312 420 52 67 Mail: eczozgurozel@gmail.com” #EnesKara gibi benzer ya da farklı sebeplerle cemaat/tarikat/vakıf yurtlarına mahkum edilmiş kendisini risk altında hisseden umutsuzluğa kapılmış her bir kardeşime çağrımdır: Bana ulaşın, birlikte çare arayalım. Hallederiz! 0 312 420 52 67 eczozgurozel@gmail.com — Özgür Özel (@eczozgurozel) January 12, 2022

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun