birgün

2° KAPALI

Özgür Özel, Soylu'ya Mehmet Dişli'yi hatırlattı: Önce Lahey Büyükelçiliği'ne uğra

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun CHP’li belediye personellerine yönelik ‘terörle iltisaklı’ açıklamasına CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’den yanıt geldi. Özel, Lahey’e Büyükelçi olarak atanan Şaban Dişli’yi hatırlatarak “Önce Türkiye'nin Lahey Büyükelçiliği'ne uğra” dedi.

GÜNCEL 26.11.2022 16:05
Özgür Özel, Soylu'ya Mehmet Dişli'yi hatırlattı: Önce Lahey Büyükelçiliği'ne uğra
Abone Ol google-news

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, CHP’li belediyelerin personellerine yönelik iddialarına tepki gösterdi.

Özel, 15 Temmuz Darbe Girişimi’ni Hulus’i Akar’a bildiren eski tümgeneral Mehmet Dişli’nin kardeşi olması nedeniyle AKP’deki Genel Başkan Başdanışmanlığı görevini bırakmak zorunda kalan, sonra da Lahey’e Büyükelçi olarak atanan Şaban Dişli’yi hatırlatarak, “Önce Türkiye'nin Lahey Büyükelçiliği'ne uğra” dedi.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Özel, Soylu’nun iddialarının bulunduğu haberi alıntılayarak, “Bir yıl önce de rakamlar verdin, bir koca yıl bir operasyonunu işitmedik Süleyman. Anca boş laf konuşup algı peşindesin, başka bir şey değil. ‘Yakınların’ iltisakı üzerinden bir cadı avı, bir operasyon niyetindeysen önce Türkiye'nin Lahey Büyükelçiliği'ne uğra” ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol