birgün

20° PARÇALI BULUTLU

SİYASET 30.09.2020 15:41

Özkoç: Damadın baktığı yer, bir tanecik kayınpederinin iki dudağının arası

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın “Kur benim için hiç önemli değil, hiç oraya bakmıyorum” şeklindeki sözlerini, “Bakan, ‘Ben kura bakmam, ben bir tek saraya bakarım. Damat baktığı yeri çok açık ve net bir şekilde söylüyor; bir tanecik kayınpederi Recep Tayyip Erdoğan’ın iki dudağının arası” diyerek eleştirdi.

Özkoç: Damadın baktığı yer, bir tanecik kayınpederinin iki dudağının arası

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Meclis’te basın toplantısı düzenleyerek gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Albayrak'ın "Cari işlemler açığını kapatacağız", "Dolarizasyonu engelleyeceğiz", "Kredileri amacı dışında kullananları inceleyeceğiz" açıklamalarına "Daha önce aklın neredeydi?" şeklinde yanıt veren Özkoç, "Damat konuşmaya başladığında ve konuşması bittiğinde Türk Lirası binde 63 değer kaybetti. Damadın ekonominin gidişatı ile ilgili vereceği bilgiler bile dolar dövizini değiştirmeye yetiyor” dedi.

‘DAMADI ORADA TUTAN KAYINPEDERİ’

Özkoç, Albayrak’ın “Kur benim için hiç önemli değil” sözünü de eleştirerek “Bakan, ‘Ben kura bakmam, ben bir tek saraya bakarım, bir tek kişinin iki dudağı arasına bakarım o da kayınpederimdir’ diyor” ifadelerini kullandı. Özkoç sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çünkü her türlü başarısızlığa rağmen damadı orada tutan kayınpederi. Millete bakacak hali yok ya. Samandan petrole her kalem malın fiyatı artarken damat baktığı yeri çok açık ve net bir şekilde söylüyor; bir tanecik kayınpederi Recep Tayyip Erdoğan’ın iki dudağının arası.”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız