birgün

9° PARÇALI BULUTLU

BİRGÜN EGE 27.02.2021 19:56

Özlem Çerçioğlu: Otellerin restoranları açık, küçük esnaf kapalı

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, aylardır kapalı olan kafeler, restoranlar ve kahvehaneler için çağrıda bulundu. Çerçioğlu, "Otellerin restoranları açıksa, esnafın da restoranı aynı kurallarla açılsın. Herkese adil olmak lazım” dedi.

Özlem Çerçioğlu: Otellerin restoranları açık, küçük esnaf kapalı

BİRGÜN EGE

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve CHP Milletvekilleri ile birlikte Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ni ziyaret etti. Çerçioğlu, Covid-19 kapsamındaki kısıtlamalar sebebiyle küçük esnafın zor durumda olduğunu ve herkese eşit şekilde yaklaşılmasını gerektiğini söyledi.

İnsanların bir tas çorba bulamadığını belirten Çerçioğlu, "Bugün otellerin restoranları açık mı arkadaşlar? Açık. HES kodu uygulanıyor, masalardaki hijyen ayarlanıyor değil mi? Evet. O zaman küçük esnafımızın restoranında, kahvesinde aynı uygulamayı yapamaz mıyız? Yazık değil mi yahu? Başkanlarımız kibarlıklarını hiç bozmadı. Aç, aç millet. Biz bu süreçte hep fakir fukara, garip gurabanın yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz ama insanlar bir tas çorbayı bulamıyor" dedi.

Çerçioğlu şunları kaydetti: "Otellerin açıksa restoranları, aynı kuralları uygulayarak diğerlerini de açalım veya bu işin çaresi, kapatalım 14 gün tamamen kurtulalım. Yani adil olmak lazım. Herkese eşit yaklaşmak lazım. Kusura bakmayın ben Aydın milliyetçiliği yapacağım, bunu sonuna kadar da savunacağım. Nedir yani? Orası açılıyor da burası açılmıyor! Neye göre? Otellerde ne uygulanıyorsa, Aydın esnafımız diyor ki, ‘Restoranlarda, kahvelerde biz iki katı kurala razıyız. HES koduyla giriş olsun. Artık bizi açın’ diyor."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol