birgün

6° PARÇALI BULUTLU

MEDYA 17.10.2021 18:19

Özlem Gürses savcılığın takipsizlik verdiği küfürleri canlı yayında okudu, karara tepki gösterdi

Özlem Gürses savcılığın takipsizlik verdiği küfürleri canlı yayında okudu, karara tepki gösterdi

Gazeteci Özlem Gürses, canlı yayında kendisi hakkında küfürlü mesajlar paylaşan kişi hakkında savcılığın takipsizlik kararı verdiğini açıkladı.

Youtube kanalından yaptığı yayında açtığı hakaret ve tazminat davasının savcılık tarafından takipsizlikle sonuçlandığını söyleyen Gürses, karara tepki göstererek, Haber 7'de olan haberin altına küfürlü yorum yazan kişinin mesajını okudu.

Gürses, "’Seni gördüğüm yerde yakalayıp d… bağırta çağırta g... s... haberin olsun’ ifadesine savcılar takipsizlik verdi" dedi.

“Bunu okuduğum için çok özür diliyorum” diyen Gürses, savcılığın takipsizlik kararının gerekçesini, “Hakaretin kime yapıldığının anlaşılmadığı” diye açıkladığını da belirtti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol