birgün

20° AÇIK

BİRGÜN KİTAP 12.07.2021 11:32

Özlem Yanmaz’dan yeni öykü kitabı: Kırk Birinci Evin Banyosu

Özlem Yanmaz’ın sistem, toplum, gelenekler, ilişkiler ve rutinin yalnızlaştırıcılığı karşısında çaresiz kalan insan hallerine dikkat çektiği ‘Kırk Birinci Evin Banyosu’ isimli öykü kitabı raflardaki yerini aldı.

Özlem Yanmaz’dan yeni öykü kitabı: Kırk Birinci Evin Banyosu

Özlem Yanmaz’ın “Kırk Birinci Evin Banyosu” isimli öykü kitabı raflarda yerini aldı.

Edebiyatist’in, YazarEvi Özel Koleksiyonu serisinden çıkan kitabın editörlüğünü Jale Sancak üstlendi.

Kitapta yer alan 16 öykü de sistem, toplum, gelenekler, ilişkiler ve rutinin yalnızlaştırıcılığı karşısında çaresiz kalan insan hallerini tutunacak bir umut dalı da sunarak anlatıyor.

Kırk Birinci Evin Banyosu, arka kapak yazısında “Ey Özgünlük!” ifadesiyle selamlanan öykülerinde anlatım biçimi olarak sıradanlığa düşmüyor. Şehir insanının sıkışmışlığını anlatırken Özlem Yanmaz’ın öyküleri; daha derinlere iniyor, anlattığı kişilerin hiç kaybolmayan “insan özlerine” ışık tutarak okurun hayallere, yolu farkındalıklarla döşenen daha iyi bir geleceğe tutunmasını istiyor, bu çelişkide nakavtla kazananın her zaman acımasız dişliler olduğunu reddediyor.

Kırk Birinci Evin Banyosu, okurun kütüphanesinde sıra dışı bir öykü kitabı olarak yerini alırken aslında yansıttıkları “insanın olduğu her yer”e genişleyen bir aynaya dönüşüyor.

ozlem-yanmaz-dan-yeni-oyku-kitabi-kirk-birinci-evin-banyosu-898084-1.

Kitap Adı: Kırk Birinci Evin Banyosu

Yazar: Özlem Yanmaz

Yayınevi: Edebiyatist

Ebat: 13,5 x 21 cm

Sayfa Sayısı: 96

İlk Baskı Yılı: 2021

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol