birgün

25° AZ BULUTLU

Öztrak'tan miting çağrısı: 'Hemen seçim' demek için meydanlara iniyoruz

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, erken seçim taleplerini meydanlarda dile getireceklerini, ilk mitingin ise 4 Aralık'ta Mersin'de olacağını belirterek, "Anayasal hakkımızı kullanarak, 'hemen seçim', 'acil seçim' demek üzere meydanlara iniyoruz" dedi. Öztrak, yurttaşlara seslenerek, "Tüm ezilenleri, 'seçim, seçim, seçim' demek üzere meydanlara çağırıyoruz" sözleriyle çağrı yaptı.

SİYASET 26.11.2021 16:31
Öztrak'tan miting çağrısı: 'Hemen seçim' demek için meydanlara iniyoruz
Abone Ol google-news

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Öztrak, erken seçim taleplerini dile getirmek için meydanlara ineceklerini dile getirdi. Bu kapsamda, ilk mitingin 4 Aralık'ta Mersin'de başlayacağını açıklayan Öztrak, "'Acil seçim' demek için meydanlara iniyoruz" dedi.

Öztrak, ülkenin yönetilmediğini ve savrulduğunu belirterek, "Bu krizin yarattığı belirsizlik, istikrarsızlık, ülkemizde üretimi ve ticareti vurdu" değerlendirmesini yaptı.

"Milli paramızla beraber, yurttaşlarımızın cebindeki paranın satın alma gücü de hızla eriyor. İşçilerimiz, memurlarımız, emeklilerimiz, milyonlarca sabit gelirlimiz, her saniye daha da yoksullaşıyor. Çiftçilerimiz, artan girdi maliyetleri nedeniyle tarlasına küsüyor. Çaresizlik duygusu, milletimizin boğazın yapışmış sıkıyor" diyen Öztrak, "Mutfaklarımızda büyük bir yangın var. Marketlerde karne uygulaması başladı. Bazı ürünlerden bir alırsan, ikincisi yok. Esnafımız satacak mal bulamıyor. Sattığını da yerine koyamıyor. Fiyat etiketleri sürekli değişiyor. Benzin pompalarındaki rakamlar artık elektrik sayacından hızlı çalışıyor" ifadelerini kaydetti.


"TÜRKİYE'NİN BORÇ YÜKÜ HER SANİYE KATLANIYOR"

Ülkede ticaretin durma noktasına geldiğini, artan döviz kurlarıyla Türkiye'nin borç yükünün de her saniye katlandığını vurgulayan Öztrak, şöyle konuştu:

"Dış borcumuz, haziran sonu itibarıyla 446 milyar dolar. Borcun Türk Lirası karşılığı, haziran ayından bu yana 1,5 trilyon lira arttı. Herkes yarınından endişeli. Kimse önünü göremiyor. Çocuklarımız yatağa aç giriyor. Gençlerimiz gelecek umudunu yitirmiş, başka ülkelerde ekmeğini arama çabasında. Beşeri sermayemiz hızla yıpranıyor. Bir nesli kaybediyoruz. Halkımız, devletimiz, şirketlerimiz, milli servetimiz ve 800 milyar dolarlık Türkiye ekonomisi; yarı cahil, ehliyetsiz kadroların elinde büyük bir tehdit altında. Devlet yönetiminde, organize bir cehaletle karşı karşıyayız. Ülke hızla demokratik kazanımlarını yitiriyor. Yönetim hızla otoriterleşiyor."

MİTİNG ÇAĞRISI

"Anayasal hakkımızı kullanarak, 'hemen seçim', 'acil seçim' demek üzere meydanlara iniyoruz. İlk mitingimiz, 4 Aralık tarihinde Mersin'de olacak" diyen Öztrak, "Çocuğuna mama alamayan anaları, çocuğuna harçlık veremeyen babaları, ay sonunu getiremeyen işçilerimizi, yoksulluk sınırının altında yaşayan emeklilerimizi, sattığı malı yerine koyamayan esnafımızı, girdi maliyetlerinin altında ezilen çiftçimizi, umudunu kaybetmiş gençlerimizi, bu hükümetten sıdkı sıyrılan tüm ezilenleri, 'seçim, seçim, seçim' demek üzere meydanlara çağırıyoruz" ifadeleriyle yurttaşlara çağrı yaptı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol