birgün

23° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 09.12.2019 09:37

Ozzy Osbourne'dan çalınan gitar için 25 bin dolar ödül

Dünyaca ünlü heavy metal grubu Black Sabbath'ın solisti Ozzy Osbourne, 1982'de hayatını kaybeden grup arkadaşı Randy Rhoads’un çalınan ilk gitarını bulana 25 bin dolarlık ödül verecek

Ozzy Osbourne'dan çalınan gitar için 25 bin dolar ödül

İngiliz şarkıcı Ozzy Osbourne, heavey metal grubu Black Sabbath’ın 1982’de hayatını kaybeden gitaristi Randy Rhoads’un çalınan gitarı için ödül koydu.

71 yaşındaki müzisyen, Instagram’dan yaptığı çağrıda, eski arkadaşının çalınan gitarıyla ilgili bilgi verene 25 bin dolarlık ödül teklif etti.

NTV'nin aktardığı habere göre, 1970’lerde kurulan Black Sabbath grubunun solisti Osbourne, Kuzey Hollywood’daki Musonia Müzik Okulu’ndan çalınan gitarla ilgili, “Randy Rhoads’un gitarı Şükran Günü’nde çalındı” dedi.

"AİLESİ İÇİN YERİ DOLDURULAMAZ BİR GİTAR"

Osbourne ayrıca, “Musonia, Randy’nin ölümünden sonra, bundan 37 yıl kadar önce annesi Delores tarafından kuruldu. Okul, onun dünyanın dört bir yanından hayranları için hac yolculuğu gibi bir şeye dönüştü. Okul, Rhoads Ailesi’nin Randy’nin hayatını paylaştığı bir yer oldu. Tahmin edebileceğiniz gibi, Randy’nin çalınan ilk elektronik gitarı gibi bir eşya, aile için yeri doldurulamaz bir şey” ifadesini kullandı.

Randy Rhoads, 1979 yılında katıldığı Black Sabbath grubunda, ölümünün gerçekleştiği 1982 yılına kadar gitar çalmıştı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız