birgün

27° PARÇALI AZ BULUTLU

TEKNOLOJİ 05.12.2019 15:54

Pablo Escobar'ın kardeşi akıllı telefon üretti

Pablo Escobar'ın kardeşi akıllı telefon üretti

Tarihin en büyük uyuşturucu satıcılarından biri olan Pablo Escobar'ın kardeşi olan Roberto Escobar, Escobar Fold 1 isimli bir akıllı telefon ürettiklerini duyurdu.

Roberto Escobar, uyuşturucu çetesi Medellin Karteli’nin eski muhasebecisi olarak biliniyor. Escobar Fold 1 adlı akıllı telefon modelini duyuran Roberto Escobar, dünyanın en ucuz katlanabilir telefonunu ürettiklerini iddia ediyor. Escobar Fold 1 ücretsiz kargo ve kılıf dahil 349 dolar. Üründe 7.8 inç boyutunda 4:3 kare oranlı ve Full HD+ çözünürlükte katlanabilir AMOLED ekran sunuluyor. Cihaz gücünü ise 8 çekirdekli 2.8 GHz hızında Qualcomm Snapdragon 855 mobil platformundan alıyor. Ayrıca, 6/8 GB RAM ve microSD ile artırılabilir 128/512 GB depolama seçenekleri sunuluyor.

Roberto Escobar telefonla ilgili verdiği demeçlerde amacının “Apple’ı yenmek” olduğunu belirtiyor. Escobar, Apple ve Samsung’un yüksek kâr elde ederek insanları dolandırdığını iddia ediyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız