birgün

14° PARÇALI AZ BULUTLU

Pademide dükkanını açamayan işletme sahibinden "kimse ekmeğe muhtaç olmasın" kampanyası

İzmir'de pandemi nedeniyle 14 ay iş yerini açamayan ve “evine ekmek götüremez hale gelen” işletme sahibi normalleşme sonrası "Kimse ekmeğe muhtaç olmasın" kampanyası başlattı. Kampanyada toplanan para ile 10 bin ekmek yaptırılıp, İzmir'in yoksul semtlerinde dağıtıldı.

GÜNCEL 06.07.2021 10:25
Pademide dükkanını açamayan işletme sahibinden "kimse ekmeğe muhtaç olmasın" kampanyası
Abone Ol google-news

İzmir Alsancak'ta pandemi kısıtlamaları nedeniyle yaklaşık 14 ay boyunca iş yerini açamayan işletme sahibi Ramazan İçen, normalleşme döneminin başlamasıyla birlikte; "Kimse ekmeğe muhtaç olmasın" kampanyası başlattı. Sosyal medyada açtığı kampanyaya, yurttaşların katılımı giderek arttı. Kısa sürede toplanan para ile 10 bin ekmek yaptırıldı, İzmir’in yoksul mahallelerine dağıtıldı.

Anka’da yer alan habere göre, ekmekleri, eşi Aslı İçen ve arkadaşları ile birlikte dağıtan Ramazan İçen, "Biz 14 ay boyunca evimize ekmek götüremedik. Şu an dükkanlarımız açık. Bugün 10 bin tane ekmek dağıtıyoruz. Kimse bir ekmeğe muhtaç kalmasın” dedi.

İçen ayrıca, şunları söyledi:

“Pandemide çok zor günler geçirdik. Evimize ekmek götüremez hale gelmiştik. Şimdi mekanlar açıldı. Biz de 'Ekmeğimizi bölüşüyoruz' sloganıyla farkındalık yaratmak istedik. Birçok kişi de destek verdi. Biz bin ekmek diye yola çıkmıştık, desteklerle 10 bini gördük. Kimse ekmeğe muhtaç olmasın diye bu kampanyaları sürdürmek istiyoruz."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol