birgün

8° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

DÜNYA 27.02.2020 11:59

Pakistan: Aslanlar 17 yaşındaki bir genci parçaladı

Pakistan'da Lahore Safari parkında parçalanmış insan bedenine ait kalıntılar bulundu

Pakistan: Aslanlar 17 yaşındaki bir genci parçaladı

Salı günü öğleden sonra ot kesmek için evden çıkan ve bir daha kendisinden haber alınamayan 17 yaşındaki Muhammed Bilal'e ait parçalar safari parkta aslanlara ait kafeste bulundu.

Yetkiler yaptığı açıklamada, ' Bilal'in çiti nasıl geçtiğini ve ölümüne neyin sebep olduğunu araştırdıklarını' belirtirken, yerli halk, Bilal'in personel yetersizliği nedeniyle öldüğünü söylerek safari park yetkililerini suçladı.

1982 yılında kurulan devlete ait Lahore Safari Parkı, Pakistan'ın en büyük ve en eski hayvan parkıdır.

Safari Park yetkililerinden Chaudhry Shafqat BBC News'e yaptığı açıklamada, salı gecesiyakındaki bir köyden insanların bölgeye geldiğini ve bir çocuğu aramak için yardım istediğini söyledi ve ekledi: ' Saat oldukça geçti, arama yapmanın tehlikeli olacağını kendilerine ilettik. Çarşamba sabahı yapılan bir arama sırasında ise, park çalışanları, insana ait bazı kemikler ve kayıp gence ait yırtık bez parçaları buldular.'

Muhammed Bilal'in kalıntıları ölüm nedenini belirlemek üzere teste gönderildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız