birgün

29° AÇIK

Pakistan'da Kuran yakmakla suçlanan kişi, taşlanarak öldürüldü

Pakistan'da camide Kuran yakmakla suçlanan bir kişi taşlanarak öldürüldü.

DÜNYA 14.02.2022 14:55
Pakistan'da Kuran yakmakla suçlanan kişi, taşlanarak öldürüldü
Abone Ol google-news

Pakistan'ın Pencap eyaletine bağlı Hanaval kentinde bir köyde camide Kuran yaktığı iddia edilen kişi, onlarca köylü tarafından taşlanarak öldürüldü.

Polis Sözcüsü Çaudi İmran, cami görevlisinin, şahsı caminin içinde Kuran yakarken gördüğünü iddia ettiğini ve olayı polise bildirmeden önce köy ahalisine haber verdiğini aktardı.

Euronews'in haberine göre polisin camiye intikal ettiği sırada şahsın öfkeli onlarca kişi tarafından ortaya alındığı ve taşlandığını dile getirdi.

Emniyet birimleri, öldürülen kişinin cesedinin daha sonra bir ağaca asıldığını belirtti.

Bu arada olay yerine gelen 3 polisin de halk tarafından yaralandığı bilgisi paylaşıldı.

Olayla ilgili 80 kişi gözaltına alınırken taşlama olayına karışan kişi sayısının 300 civarında olduğu belirtildi. Polisin gözaltılara devam edeceği ifade edildi.

Öldürülen kişinin 41 yaşında ve akli dengesinin yerinde olmadığı ve dilencilik yaparak hayatını devam ettirdiği dile getirildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol