birgün

10° AÇIK

Pakistan'ın eski Cumhurbaşkanı Müşerref hayatını kaybetti

Pakistan'ın eski cumhurbaşkanı Pervez Müşerref, 2016 yılında tedavi için gittiği Dubai'de 79 yaşında hayatını kaybetti.

DÜNYA 05.02.2023 09:48
Pakistan'ın eski Cumhurbaşkanı Müşerref hayatını kaybetti Fotoğraf: AA
Abone Ol google-news

Pakistan eski Cumhurbaşkanı Pervez Müşerref uzun süren hastalığının ardından Dubai'deki bir hastanede hayatını kaybetti.

Pakistan ordusu, 2008 yılında iktidardan uzaklaştırılan ve Dubai'de kendi isteğiyle sürgünde bulunan Müşerref'in öldüğünü doğruladı.

Pakistan ordusu yaptığı açıklamada, 1999'da darbeyle iktidarı ele geçiren eski generalin ailesi ve yakınları için başsağlığı mesajı yayınladı.

Ordunun mesajında "General Pervez Müşerref'in üzücü ölümü dolayısıyla en içten taziyelerini ifade ettikleri" belirtildi

Reuters'ın haberine göre, Pakistan'ın Dubai Konsolosluğu ve Abu Dabi Büyükelçiliği Sözcüsü Şaziye Siraj, "Merhum general, bu sabah Dubai'de son nefesini verdi" açıklamasında bulundu.

Müşerref, 1999'da yaptığı darbeyle iktidara gelmiş ve kendisini cumhurbaşkanı ilan ettiği 2001 yılından 2008'e kadar Pakistan'ın başında kalmıştı.

(AA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun