birgün

26° AÇIK

DÜNYA 12.11.2019 16:35

Pamela Anderson, Assange için Trump’tan af istedi

Pamela Anderson, Assange için Trump’tan af istedi

Pamela Anderson, İngiltere’de cezaevinde tutulan ve ABD'nin devlet sırlarını ifşa etmekten yargılanmak üzere ABD’ye iadesi istenen WikiLeaks kurucusu Julian Assange için, açık mektupla Donald Trump’tan af talep etti.

Oyuncu Anderson, ABD Başkanı Donald Trump ve First Lady Melania Trump’a açık mektup yazarak istekte bulundu. 52 yaşındaki ABD’li oyuncu, Wikileaks’in kurucusu Julian Assange için Trump’tan af istedi.

Yazdığı mektupta Trump çiftine övgüler yağdıran Anderson, “Dürüstlük, kesinlikle Hillary'yi (Clinton) mağlup eden ve bu büyük çifti dünyaya getiren, sizi dünyadaki en güçlü çift konumuna taşıyan temel prensipti” ifadesini kullandı. Mektubunda Trump’ın daha önce bir WikiLeaks hayranı olduğuna da vurgu yapan Anderson, “Julian Assange’ı affetmeniz ve ülkesine iade edilmesiyle bir gazetecinin işkence hayatına itilmesine izin vermemeniz durumunda halk size saygı duyacaktır” dedi.

Anderson ayrıca Twitter’dan “Bir zamanlar” notuyla 2005’te Donald Trump’ın doğum günündeyken Trump çiftiyle çekilen bir fotoğrafını da paylaştı.

Londra'nın güneydoğusundaki Belmarsh Cezaevi'nde tutulan Assange’ın, ABD'nin devlet sırlarını ifşa etmekten yargılanmak üzere iadesi talep ediliyor. İngiliz yargısı, WikiLeaks kurucusunun uzun yıllar hapis yatmasına yol açabilecek iade talebiyle ilgili kararı henüz vermedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız