birgün

17° AZ BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 22.10.2020 11:42

Pamuk Prenses'in modeli, 101 yaşında hayatını kaybetti

1950’li yıllarda Hollywood müzikalleriyle tanınan oyuncu, dansçı ve koreograf Marge Champion, 101 yaşında Los Angeles’ta yaşamını yitirdi. Champion, Pamuk Prenses'in modeli olmuştu.

Pamuk Prenses'in modeli, 101 yaşında hayatını kaybetti

DIŞ HABERLER SERVİSİ

Yer aldığı Hollywood müzikalleri ve dizilerle tanınan, oyuncu, dansçı ve koreograf Marge Champion, 101 yaşında hayatını kaybetti.

Dans eğitmeni Pierre Dulaine, çarşamba günü The Hollywood Reporter'a yaptığı açıklamada Champion’ın Los Angeles'ta yaşamını yitirdiğini söyledi. Sanatçının ölümü, perşembe günü koronavirüs pandemisi nedeniyle son altı aydır Kaliforniya'daki evinde kendisiyle birlikte yaşadığını söyleyen oğlu Gregg Champion tarafından doğrulandı.

marge-champion-101-yasinda-hayatini-kaybetti-795753-1.

14 yaşında Walt Disney Stüdyolarında animasyon filmleri için dans modeli olarak işe alınan Marge Champion, Disney'in ‘Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler’ animasyonun ana karakteri için model oldu.

Champion ayrıca Broadway yapımlarında da yer aldı. Dans partneri Gower Champion ile evlenen Marge’nin ünlü BİR Hollywood dans ve bale öğretmeni olan babası Ernest Belcher, Walt Disney’in de yakın arkadaşıydı. Marge Champion’ın diğer eşleri ise animatör Sanat Babbitt ve yönetmen Boris Sagal oldu.

marge-champion-101-yasinda-hayatini-kaybetti-795755-1.
Marge Champion (Ortada, kırmızı ve sarı renkte kostümlü)1951 yılında sahnelenen bir müzikalde...

marge-champion-101-yasinda-hayatini-kaybetti-795745-1.
Soldan sağa: Marge Champion, Debbie Reynolds ve Helen Wood, yönetmenliğini Stanley Donen'in yaptığı 1953 yılı yapımı Give a Girl a Break filminin setinde...

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol