birgün

11° PARÇALI BULUTLU

SPOR 12.04.2018 20:08

Panathinaikos Başkanı: Euroleague ile işimiz bitti

Panathinaikos Başkanı: Euroleague ile işimiz bitti

Yunanistan'ın ve Avrupa'nın önemli basketbol takımı Panathinaikos ile Euroleague arasında İspanya'da yürütülen müzakereler çıkmaza girdi. Bunun üzerine sosyal medya hesabından bir açıklama yapan kulübün tartışmalı başkanı Dimitris Giannakopoulos, "Panathinaikos'un Euroleague ile işi bitmiştir. Asıl ait olduğu yere dönecektir. O da FIBA'dır" dedi.

Diğer Euroleague takımlarıyla masaya oturan Giannakopoulos, karşılaşmalar sırasında "ağza alınmayacak küfürler savurma", "maçlara müdahale etme" gibi suçlardan 5 ay men cezası almıştı.

Euroleague Disiplin Kurulu'nun kararını abartılı bulan Giannakopoulos cezasının azaltılmasını istedi.

Giannakopoulos'un talebi Euroleague takımlarınca reddedildi.

Panathinaikos Başkanı'na, "kendisine ilk başta verilen 12 aylık cezanın zaten 5 aya indirildiği" ve "karşılaşmalarda kendisine çeki düzen vermesi gerektiği" söylendi.

Bunun üzerine müzakere masasından kalkan Giannakopoulos sosyal medya hesabına "Konuşacak bir şeyimiz kalmadı" yazdı ve ekledi:

"Siz kim oluyorsunuz ulan. Panathinaikos hepinizi ezip geçecektir."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız