birgün

25° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 14.09.2020 16:59

Pandemi şartlarına dayanamayan Toy İstanbul kapanıyor

Toy İstanbul tiyatro sahnesi, pandemi koşullarına dayanamadığı için kapanma kararı aldı.

Pandemi şartlarına dayanamayan Toy İstanbul kapanıyor


Tiyatro Kooperatifi'nin "Acil önlem alınmazsa sektörün çöküşüne şahitlik edeceğiz," açıklamasından 1 gün sonra Toy İstanbul'dan veda haberi geldi. Toy İstanbul, 4 yıla yaklaşan serüvenini noktaladı.

Koronavirüs salgını, ekonomik ve sosyal yaşamda yaralar açarken, özellikle sanat kurumları, yıkımı en çok hisseden, zor durumda kalan sektör olarak ilk sıralarda yer alıyor.

Normalleşmenin başlamasının ardından en son açılan tiyatrolar, açık hava etkinliklerinin de yasaklanmasıyla zor durumda kaldı.

Tiyatro Kooperatifi de dün bir bildiri yayınlayarak acil önlem çağrısında bulunmuştu. Bir gün sonra Toy İstanbul topluluğundan veda mesajı geldi. Mesajda, "Kasım 2016 tarihinden beri devam eden serüvenimiz bugün sona eriyor. Toy İstanbul, pandemi süreci ile oluşan şartlar nedeniyle kapılarını kapatıyor" denildi.

pandemi-sartlarina-dayanamayan-toy-istanbul-kapaniyor-780746-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız