birgün

6° AZ BULUTLU

DÜNYA 11.01.2021 11:12

Papa'nın kişisel doktoru koronavirüs komplikasyonları nedeniyle hayatını kaybetti

Papa Francis’in, 2015 yılından bu yana kişisel doktorluğunu yapan Fabrizio Soccorsi'nin ‘koronavirüs kaynaklı komplikasyonlar’ sonucu hayatını kaybettiği belirtildi.

Papa'nın kişisel doktoru koronavirüs komplikasyonları nedeniyle hayatını kaybetti

Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Francis'in kişisel doktoru Fabrizio Soccorsi'nin 78 yaşında koronavirüs kaynaklı komplikasyonlar sonucu hayatını kaybettiği açıklandı.

Sputnik'in aktardığı habere göre Papa'nın Soccorsi ile en son ne zaman görüştüğü henüz bilinmiyor. Soccorsi onkolojik bir hastalık sebebiyle 26 Aralık'ta Roma'da hastaneye kaldırılmıştı.

Papa koronavirüs aşısıyla ilgili cumartesi günün 'Aşıyı reddetmek intihar gibi, ben de aşı olacağım' açıklamasını yapmıştı.

Papa Franciscus, "Ahlaki açıdan herkesin aşı olması gerektiğine inanıyorum. Bu, etik bir seçenektir çünkü mevzubahis olan sağlığınız ve yaşamınız ama aynı zamanda başkalarının da hayatıyla oynuyorsunuz." ifadelerini kullanmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol