birgün

11° PARÇALI BULUTLU

Paris'te 2 kadını rehin alan bıçaklı saldırgan gözaltına alındı

Paris'te dün öğleden sonra girdiği bir mağazada bıçakla iki kadını rehin alan erkek gözaltına alındı.

DÜNYA 21.12.2021 11:14
Paris'te 2 kadını rehin alan bıçaklı saldırgan gözaltına alındı
Abone Ol google-news

Fransa'nın başkenti Paris'te bir mağazada bıçaklı bir kişinin rehin aldığı 2 kadın kurtarıldı, saldırgan gözaltına alındı.

Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, kadınları rehin alan adamın gözaltına alındığını 2 rehinenin sağ salim kurtulduğunu belirtti.

Psikiyatrik tedavi gördüğü ortaya çıkan bir kişi, Paris'in 12. Bölgesi'nde dün öğleden sonra girdiği bir mağazada bıçakla iki kadını rehin almış, Fransa Adalet Bakanı Eric-Dupond Moretti ile görüşme talebinde bulunmuştu.

Doktoru tarafından zehirlendiğini iddia eden saldırgan, Fransa'da 1991'de 60 yaşlarında bir kadının ölümünden sorumlu tutularak hapse atılan ve daha sonra dönemin Cumhurbaşkanı Jacques Chirac tarafından serbest bırakılan Fas asıllı Omar Raddad olayı hakkında, Bakan Moretti ile görüşmek istediğini söylemişti.

AA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol