birgün

15° PARÇALI BULUTLU

Park açılışında halkın önüne barikat

YAŞAM 16.07.2021 11:56
Park açılışında halkın önüne barikat
Abone Ol google-news

Üsküdar Belediyesi'nin 15 Temmuz’da darbeciler tarafından katledilen Acıbadem Mahallesi Muhtar Mete Sertbaş anısına yaptırdığı parkın açılışında, halk ile yetkililer arasında tartışma çıktı.

Belediye’nin daha önce Aziz Mahmud Hüdai Vakfı’na devretmek istediği fakat Acıbadem halkının mücadelesi sonucu parka çevrilen araziye halkın girememesi tepkiye neden oldu.

Acıbademlilerin açılışa girmesini engelleyen zabıta ve polis, halkın önüne barikat koydu. Açılış ve 15 Temmuz anması olarak planlanan ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın da katılacağı duyumunu alan yurttaşlar, Vali ile görüşmek ve Acıbademlilerin hakkının nasıl gasp edildiğini anlatmak istedi. Ancak kolluk kuvvetleri buna engel oldu.

Yurttaşlar yaptıkları açıklamada "Tibaş parkı Acıbadem halkının yıllarca süren büyük mücadelesi ile kazanılmıştır! Bugün Acıbadem halkının önüne konan bu barikatlar kamusal alanlarımızın nasıl gasp edildiğinin göstergesidir. Kamusal alanlarımızı ranta karşı koruma mücadelemiz devam edecek" dedi.

park-acilisinda-halkin-onune-barikat-899786-1.

park-acilisinda-halkin-onune-barikat-899787-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol