birgün

22° PARÇALI BULUTLU

ÇALIŞMA YAŞAMI 22.02.2021 09:17

Patronlar anlaşamadı, işçiler işsizlikle karşı karşıya

Patronlar anlaşamadı, işçiler işsizlikle karşı karşıya

EMEK SERVİSİ

İstanbul Tuzla Serbest Bölge’de bulunan DERİTEKS’in örgütlü olduğu CPS Otomotiv’de patronların arasındaki anlaşmazlık nedeniyle ücretleri aksayan işçiler 170 kişinin kısa çalışma ödeneği kapsamında olduğunu ve işsiz kalma endişesi yaşadıklarını belirtti.

BirGün’e konuşan DERİTEKS Genel Başkanı Musa Servi, “Ortaklar arasında hisse devri gündemdeydi, kendi anlaşmazlık yaşandı bu da işçiye yansıdı. Bu süre zarfında mülk sahibine kira yatırılmadığı için bütün makinelere haciz geldi. 170 arkadaşımız bugün işsizlikle karşı karşıya. Durumun bu noktaya gelmesinde patronlar Nalan Aydar, Ruhi Yalçın, Sinan Büyükay sorumludur. Arkadaşlarımız bugün CPS Press From’un önüne gidecekler eylemlerine devam etme kararı aldılar” dedi.

Fotoğraf: Evrensel

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol