birgün

14° PARÇALI BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 24.09.2021 10:47

Paulo Coelho, yeni kitabını Mete Gazoz'a adadı

Dünyaca ünlü Brezilyalı yazar Paulo Coelho, “Okçu'nun Yolu” adlı son kitabını, olimpiyat şampiyonu milli okçu Mete Gazoz'a adadı. Coelho'ya yanıt veren Mete Gazoz ise bu jestten memnuniyet duyduğunu ifade ederek en yakın zamanda kitabı okuyacağını söyledi.

Paulo Coelho, yeni kitabını Mete Gazoz'a adadı

Simyacı başta olmak üzere 80'in üzerinde dilde yayımlanan kitapları 300 milyonun üstünde satan dünyaca ünlü Brezilyalı yazar Paulo Coelho'nun yeni kitabı “Okçu'nun Yolu” 21 Eylül'de okuyucuyla buluştu.

Brezilyalı yazar Twitter hesabından yaptığı paylaşımda yeni kitabını 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda altın madalya kazanan Türk milli okçu Mete Gazoz'a adadı.

74 yaşındaki Coelho, Mete Gazoz'a "O okçuluk dahisi, bu da benim okçuluk eserim. Bu kitabı Mete Gazoz'a adıyorum” dedi.

Mete Gazoz'un ok attığı bir görüntünün önünde poz veren Coelho, Gazoz için bir kitap imzaladı.

GAZOZ’DAN TEŞEKKÜR

Mete Gazoz ise Coelho’nun tweetini alıntılayarak bir video paylaştı. Coelho'nun bu jestinden memnuniyet duyduğunu belirten ve yazara teşekkür eden Gazoz, en yakın zamanda kitabı okuyacağını söyledi. Milli okçu, Coelho’ya, “Her şey gönlünce olsun” dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol