10 ilin etkilendiği ve 3 binden fazla kişinin yaşamını yitirdiği Kahramanmaraş merkezli depremler hakkında tepki çeken "Ölenleri geri getiremeyiz lakin Adıyaman'ı yeniden onaracak Reis’imiz var" paylaşımı yapan Eski AKP milletvekili Mehmet Metiner, tweet'ini sildi.

Paylaşımı tepki çekmişti: AKP'li Mehmet Metiner tweet'ini sildi

Kahramanmaraş merkezli, 10 ili etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler nedeniyle çok sayıda kişi hayatını kaybederken, binlerce kişi de yaralandı.

En az 3 bin 381 kişinin yaşamını yitirdiği Kahramanmaraş merkezli depremler hakkında, "Ölenleri geri getiremeyiz. Üzüntümüz sonsuz. Lakin Adıyaman’ımızı yeniden onaracak Reis’imiz var" paylaşımı yapan Eski AKP milletvekili Mehmet Metiner, gelen tepkilerin ardından tweet'ini sildi.

Metiner tepki çeken paylaşımında şu ifadeleri kullanmıştı:

"Adıyaman yalnız değil. Adıyaman’ın arkasında Reis var. Adıyaman Reis’in sevdalı olduğu bir şehirdir. Ölenleri geri getiremeyiz. Üzüntümüz sonsuz. Lakin Adıyaman’ımızı yeniden onaracak Reis’imiz var bizim teyzeminoğlu…"

olenleri-geri-getiremeyiz-lakin-adiyaman-i-yeniden-onaracak-reis-imiz-var-diyen-akp-li-mehmet-metiner-paylasimini-sildi-1123320-1.

***

NE OLMUŞTU?

6 Şubat günü sabaha karşı ve öğleden sonra Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki deprem 10 kenti vurdu. Sarsıntı Kahramanmaraş'ın yanı sıra Gaziantep, Malatya, Batman, Bingöl, Elazığ, Kilis, Diyarbakır, Mardin, Siirt, Şırnak, Van, Muş, Bitlis, Hakkari, Adana, Osmaniye ve Hatay'da da hissedildi. Depremlerde şu ana dek 2921 kişi hayatını kaybetti, 15 bin 834 kişi yaralandı.

Eski AKP Milletvekili Metiner, sosyal medya hesabından, "Adıyaman’ımızın hali harap. Hükümetimiz daha fazlasını yapmalı. Hala enkaz altında olan hemşehrilerim var. Yüreğimiz kan ağlıyor" paylaşımını yaptı.

Metiner'in gönderisine Hamza Temur isimli bir kullanıcı, "Adıyaman yıkık, Adıyaman yalınız, Adıyaman üşüyor. Kahta'da 48 vatandaşımızı an itibarıyla kaybettik" diye yazdı.

Metiner, sosyal medya hesabından kendisine yanıt veren kişiye şu karşılığı verdi:

"Adıyaman yalnız değil. Adıyaman’ın arkasında Reis var. Adıyaman Reis’in sevdalı olduğu bir şehirdir. Ölenleri geri getiremeyiz. Üzüntümüz sonsuz. Lakin Adıyaman’ımızı yeniden onaracak Reis’imiz var bizim teyzeminoğlu…"