birgün

27° AZ BULUTLU

ÇEVRE 12.12.2018 17:57

Pazarda "Kazdağları'nda altın madeni istemiyoruz" standı

Pazarda "Kazdağları'nda altın madeni istemiyoruz" standı

Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde kurulan pazarda, çevreciler 'Kazdağları'nda altın madeni istemiyoruz' standı açtı.

Kazdağları için toplanan imzalar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na gönderilecek.

Bayramiç ilçesi sınırları içerisindeki Kazdağları'nda altın madenine karşı mücadele veren Muratlar köyünden çiftçi Mustafa Ülgen ile bir grup çevreci, pazar yerinde 'Kazdağlarında Altın Madeni İstemiyoruz' standı açtı, imza kampanyası başlattı. Bir ay boyunca her çarşamba kurulan pazaryerinde toplanacak olan imzalar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na gönderilecek.

'KAZDAĞLARI'NIN ÜSTÜ ALTINDAN DEĞERLİDİR'

DHA'nın haberine göre çiftçi Mustafa Ülgen, "Yerel tohumla buğday yetiştiriyorum. Kazdağları'nda altın madeni istemiyoruz. Siyanürle yetişen ürünler istemiyoruz. Bunun için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na sunulmak için bir imza kampanyası başlattık" dedi.

"Kazdağları'nda altın madeni istemiyoruz. Kazdağları'nın üstü altından değerlidir" başlığını taşıyan bildiriye imza atarak destek veren Osman Sümer ise, "Benim Kazdağları'nda arı kovanlarım var. Bal yetiştiriciliği yapıyorum. Kazdağları'nda altın madeni olmasını istemiyorum. Onun için bu kampanyaya imza atarak destek veriyorum" diye konuştu.

Vatandaşların büyük destek verdiği kampanyada 120'ye yakın imza toplandığı bildirildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız