birgün

11° PARÇALI BULUTLU

Pedofiliyi savunan imam Mehmet Şükrü Dörtbudak serbest bırakıldı

Kadınları ve çocukları hedef alan ve "Çocuğun kolu, göğsü, her tarafı açık. Ondan sonra pedofili suçtur. Pedofiliyi sen körüklüyorsun" diyen Urfa Mevlana Halid Camii İmamı Mehmet Şükrü Dörtbudak; Emniyet'teki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

GÜNCEL 31.08.2022 15:04
Pedofiliyi savunan imam Mehmet Şükrü Dörtbudak serbest bırakıldı
Abone Ol google-news

Kadınları ve çocukları giydikleri kıyafetler üzerinden "Çocuğun kolu, göğsü, her tarafı açık. Ondan sonra pedofili suçtur. Pedofiliyi sen körüklüyorsun" ifadeleriyle hedef alan Urfa Mevlana Halid Camisi İmamı Mehmet Şükrü Dörtbudak, ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

Cumhuriyet.com.tr'ye konuşan Şanlıurfa İl Müftülüğü Yetkilisi, Dörtbudak hakkında soruşturma başlatıldığına dair bilgi verdi.

NE OLMUŞTU?

Urfa'nın Haliliye ilçesine bağlı Mevlana Halid Camii İmamı Mehmet Şükrü Dörtbudak’ın kadınları ve çocukları hedef aldığı ortaya çıkmış, Dörtbudak konuyla ilgili konuşmalarının görüntüsünü, sosyal medya hesabından paylaşmıştı.

İlgili görüntüde Dörtbudak, kadınların tayt giymesiyle ilgili şunları söylemişti:

“Geçenlerde hanımla beraber dedik ‘Çarşıda biraz alışveriş’ yapalım. Ama yola çıktık ne çıkalım, yani çıktığına bin pişman oluyorsun. Gözünü yerden kaldırmayacaksın ancak kafana ne çarparsa önüne duvar mı geliyor? Kadın mı geliyor? Kim geliyor çarpacaksın yani. Kız çocuğunu görüyorum, zavallı eğitilmemiş, ana-baba öğretmemiş. Bacağında bir tayt, ince, ten rengi, başında da başörtüsü. ‘Kızım yazık günah değil mi? Niye ayağına bir pijama, bir etek giymedin?’ dedim. ‘İşte pijamam var’ dedi. Onu pijama zannediyor, onu örtü zannediyor. Bütün vücudunun hatları, avret yerinin her tarafı ortada belliyken, daracık ve sımsıkı olan, ten renginde olan, vücudunun her şeyini belli eden bir şeyi Allah aşkına söyleyin giysi olabilir mi, örtünme olabilir mi?

Bayram vesilesiyle görüyoruz sokaklarda, kız çocuklarına giydirdikleri elbiseler. Aman yarabbi. ‘E çocuktur.’ Çocuktur var mı? Çocuk kendinden alıştıracaksın. Çocuğun kolu, göğsü, her tarafı açık, atlet gibi elbiseler, mini etek bacak açık ondan sonra pedofili suçtur. Pedofili akımı sen körüklüyorsun. Sen insanların gözüne tahrik edici şeyler ortaya koyarsan, batının getirdiğinden giysiyi, edebi, ahlakı aileye koyarsan, çoluk çocuğuna yaşatırsan tabii ki toplum bozulur, tabii ki pedofilik suçlar da artar. Tavşana kaç diyoruz, tazıya tut diyoruz. Önce suçu, eylemi oluşturacak ortamları yok etmek lazım"

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol