birgün

24° AÇIK

BİRGÜN EGE 25.09.2020 14:17

Pelin Yarmacı’ya saldırı davası 17 Kasım’a ertelendi

Kuşadası’nda işine giderken Serdar Günay adlı erkeğin cinsel ve fiziksel şiddetine maruz kalan Pelin Yarmacı davasının ilk duruşması Söke 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülürken, dava 17 Kasım’a ertelendi.

Pelin Yarmacı’ya saldırı davası 17 Kasım’a ertelendi

SERAP DALKILIÇ /KUŞADASI

Kuşadası’nda işine giderken Serdar Günay adlı erkeğin cinsel ve fiziksel şiddetine maruz kalan Pelin Yarmacı davasının ilk duruşması Söke 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Sanık Serdar Günay SEGBİS aracılığıyla yaptığı savunmasında suçu ikrar ettiğini, pişman olduğunu, alkol ve uyuşturucu aldığını, iradesinin yerinde olmadığını beyan etti.

Avukat Ezgi Tezcan Yaşar, sanık Serdar Günay'ın çok sayıda suçtan sabıkalı olduğunu, daha önce de cinsel saldırı, haneye tecavüz gibi suçlardan ceza aldığını belirterek, suçun ağır olması nedeniyle, kendi iradesi ile kullanılan alkol ve uyuşturucunun ceza indiriminde geçerli olamayacağını belirtti.

Mahkeme heyetinin titizlikle ve ilgiyle takip ettiği davada toplum vicdanını rahatlatıcı, toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin önüne geçecek bir karar beklediklerini belirten Av. Ezgi Tezcan, verilen destekler için teşekkür etti. Pelin Yarmacı bu kadar çok suç işlemiş birinin alkol ve uyuşturucunun arkasına sığınamayacağını, yeniden serbest kalırsa aynı suçları işlemeye devam edeceğini, bu nedenle davasının sonuna kadar takipçisi olacağını, unutmayacağını ve unutturmayacağını“bütün kadınlar adına istiyorum” dedi.

Yarmacı, toplumsal eşitsizliğin sona ermesi için bunun gerekli olduğunu belirterek verilen destekler için teşekkür etti.

Duruşma sonunda sanık Serdar Günay'ın tutukluluğunun devamına, Adli Tıp Raporunun istenmesine ve duruşmanın 17 Kasım'a ertelenmesine karar verildi.

pelin-yarmaci-yasaldiri-davasi-17-kasim-a-ertelendi-785112-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız