birgün

18° HAFİF YAĞMUR

DÜNYA 25.10.2020 08:08

Pence'in özel kalemi ile danışmanı Covid-19'a yakalandı

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence'in yakın ekibinden iki ismin yeni tip koronavirüse (Covid-19) yakalandıkları, Pence'in testinin ise negatif çıktığı bildirildi.

Pence'in özel kalemi ile danışmanı Covid-19'a yakalandı

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence'in yakın ekibinden iki kişi koronavirüse yakalandı.

Pence'in basın ofisinden yapılan yazılı açıklamada, Mike Pence'in Özel Kalemi Marc Short ile en yakın danışmanı Marty Obst'un Covid-19'a yakalandıkları belirtildi.

PENCE İLE EŞİNİN TESTİ NEGATİF

Açıklamada, Pence ile eşi Karen Pence'in testlerinin negatif çıktığı ve ikilinin çevrelerindeki kişilerle temaslarında gerekli tedbirleri aldıkları ifade edildi.

Seçimlere sayılı günler kala ortaya çıkan Covid-19 vakalarına karşın Pence'in seçim kampanya programına planlandığı şekilde devam edeceği bildirildi.

ABD Başkanı Donald Trump 2 Ekim günü Covid-19'a yakalandığını açıklamış, ardından 4 gün boyunca Walter Reed Askeri Hastanesinde tedavi görmüştü.

***

SALGINDA ABD'DE SON DURUM NE?

ABD'de koronavirüs salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı 229 bin 497'ye yükseldi.

'Worldometer' internet sitesine göre, ABD'de Covid-19 bulaşan kişi sayısı son 24 saatte 96 bin 993 artışla 8 milyon 764 bin 750'ye ulaştı.

Bu rakam, salgının başından bu yana ulaşılan en yüksek günlük artış olarak kayıtlara geçti.

AA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol