birgün

11° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 17.07.2021 21:23

Pendik’te seyir halindeyken vurulan minibüs şoförü hayatını kaybetti!

Pendik’te seyir halindeyken yan koltuğunda oturan kişi tarafından silahla vurularak ağır yaralanan ve hakimiyetini kaybettikten sonra duvara çarpan minibüs şoförü Servet Karaaslan, hayatını kaybetti. Saldırgan, olay yerinden bir başka otomobille kaçtı.

Pendik’te seyir halindeyken vurulan minibüs şoförü hayatını kaybetti!

Pendik'te seyir halindeki minibüs şoförü, yan koltuğunda oturan kimliği belirsiz şahıs tarafından silahlı saldırıya uğradı. Uğradığı silahlı saldırı sonucu hakimiyetini kaybeden dolmuş şoförü duvara çarptı. Vurulan şoförün hayatını kaybettiği öğrenildi.

İHA’nın aktardığına göre olay, Pendik ilçesi Yenişehir Mahallesi Reyhan Caddesi’nde saat 19.30 sularında meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, 34 M 51... plakalı minibüs şoförü Servet Karaaslan, seyir halindeyken, yanında oturan kimliği belirsiz şahsın silahlı saldırısına uğradı. Ağır yaralanan Servet Karaaslan direksiyon hakimiyetini kaybedince duvara çarptı.

DOLMUŞTAN İNİP OTOMOBİLLE KAÇTI

Dolmuş şoförünün ağır yaralanmasına sebep olan kimliği belirsiz silahlı saldırgan, iddiaya göre dolmuştan inip gri renkteki bir otomobile binerek olay yerinden hızlıca kaçtı. Servet Karaaslan, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Olay anına tanıklık eden çevredeki yurttaşlardan Yasemin T., “Araç yoldan geliyordu, ben kaldırımdaydım. 1 el silah sesi duydum. Minibüs sendeleyerek sağa sola gitmeye başladı. Daha sonra iki el daha silah sesi duydum. Minibüs karşı duvara çarptı. Şoförün yanındaki camdan beyaz tişörtlü biri aşağıya atladı. Sonra gri renkte bir arabaya binerek olay yerinden kaçtı. 3-4 el silah sesi duyduk” dedi.

Saldırganın yakalanması için polis çalışma başlattı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol