birgün

29° AÇIK

Perinçek'ten Vatan Partisi’nden istifa edenlere: "PKK'nın, FETÖ'nün dostu olan şahıslar"

Partisindeki peş peşe istifalar hakkında konuşan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, "Türk milletiyiz kavramını dışarı çıkartan Biden'ın, PKK'nın, FETÖ'nün dostu olan şahıslar. Onlar partimiz için ayak bağı" dedi.

SİYASET 23.01.2021 23:04
Perinçek'ten Vatan Partisi’nden istifa edenlere: "PKK'nın, FETÖ'nün dostu olan şahıslar"
Abone Ol google-news

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, partisindeki peş peşe istifalar hakkında açıklamalarda bulundu.

Habertürk TV'de Eren Eğilmez'in moderatörlüğünü yaptığı programa katılan Perinçek, "Sizin bahsettiğiniz şahıslar da Vatan Partisi'nin 'HDP kapatılsın' programına karşı çıkan, Türk milletiyiz kavramını dışarı çıkartan Biden'ın, PKK'nın, FETÖ'nün dostu olan şahıslar" dedi.

Perinçek, Vatan Partisi'ndeki istifalara ilişkin şunları söyledi:

"Onlar niye beni benimsesin. Sizin bahsettiğiniz şahıslar da Vatan Partisi'nin 'HDP kapatılsın' programına karşı çıkan, Türk milletiyiz kavramını dışarı çıkartan Biden'ın, PKK'nın, FETÖ'nün dostu olan şahıslar. 10 tanesi medyadan açıklama yaptı, partimize bağlıyız diye, 29 tanesi partiden ayrılmış insanlar, bir kısmı da hala konuşulan insanlar.

Esas olarak partinin HDP kapatılsın tavrına karşı koyan insanlardır. Onlar partimiz için ayak bağı. Parti programına karşı olduğu için haysiyet kuruluna verip atarız. Türk milletiz kavramına karşı çıkmışlardır. Türk milleti olduğumuz için Kürdistan programını bozduk. Türk Milletiyiz kavramı bizim için vazgeçilmez kavram. 108 değil 108 bin kişi 'Türk milletiyiz' kavramına karşı çıksın hiç fark etmez, atarız. Burada partinin oybirliği kararı söz konusu."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol